A koronavírus-járvány által súlyosan érintett Újpest FC kedden kérte a Diósgyőri VTK hozzájárulását a két csapat pénteki bajnoki mérkőzésének elhalasztásához arra hivatkozva, hogy a megbetegedések és sérülések miatt „a nagy csapatból már csak két vagy három játékos tud felállni a fiatalok mellett”.
A miskolci klub nem járult hozzá a kérelemhez a sűrű program és egy függőben lévő bajnoki halasztása miatt, ráadásul korábban volt már egy Magyar Kupában elhalasztott találkozója is az együttesnek.
A lila-fehérek múlt héten az MTK Budapesttől is a találkozójuk elhalasztását kérték, a kék-fehérek azonban ehhez nem járultak hozzá, majd vasárnap 4–0-ra legyőzték a Szusza Ferenc Stadionban az erősen tartalékos Újpestet. Szerdán közölték, hogy nem áll ki a pénteken 21 órára kiírt miskolci mérkőzésre.
Az Újpest a fertőzés csapaton belüli terjedési ütemét figyelembe véve úgy döntött, nem áll ki a DVTK ellen pénteken. Az Újpest beadta a hivatalos kérelmet a Magyar Labdarúgó Szövetségnek, amely várhatóan 3–0-s gólkülönbséggel a DVTK-nak ítéli a három pontot.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!