Skóciában már eldőlt, melyik csapat nyeri az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot. A listavezető Rangers hétvégén 3–0-ra verte a St. Mirrent, míg a Celtic vasárnap a Dundee United pályáján botlott (0–0). Hat fordulóval a vége előtt a világoskékek előnye 20 pont a zöld-fehérek előtt, így a Rangers bajnoki címe matematikailag is biztossá vált.
Steven Gerrard alakulatának tíz év után sikerült megtörnie a városi rivális hegemóniáját, a Celtic a 2011–12-es idény óta sorozatban húzta be a bajnoki címeket Skóciában. A Rangers ugyanakkor története során 55. alkalommal lett bajnok, ami világrekordnak számít, és a következő fordulóban a liverpooli legenda csapata éppen a Celtic otthonában vendégszerepel a glasgow-i derbin.
A Rangers keretének román középpályása, Ianis Hagi pályafutása első bajnoki elsőségét ünnepelheti.
A 22 éves labdarúgó eddig 26 bajnokin kapott lehetőséget a jelenlegi idényben, ezeken hat gólt és kilenc gólpasszot hozott össze.
Az ifjú Hagi csapataival korábban három trófeát nyert, a Konstancai Viitorul színeiben a Román Kupában és a szuperkupában, míg a KRC Genknél a belga szuperkupában diadalmaskodott.
Az U21-es és a felnőtt nemzeti csapatban is szereplő légióst a februári hónap legjobb válogatott játékosának választották a szurkolók. A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) közönségszavazásán Ianis Hagi többek között a Slavia Prágánál futballozó Nicolae Stanciut és az Universitatea Craiovánál játszó Alexandru Cicâldăut előzte meg.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!