Hirdetés

A sírból hozta vissza a döntetlent a KSE

Pontot mentettek a végjátékban a kék-fehérek. Korábbi felvétel
Fotó: László Ildikó

2024. március 16., 18:37

A Kézdivásárhelyi SE szombaton a Viitorul Curița ellen a hosszabbításban szerzett góllal a sírból hozott vissza egy pontot a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportja alapszakaszának 17. fordulójában.

2024. március 16., 18:37

Az első játékrészben egyik csapat sem tudta igazán magához ragadni a kezdeményezést, az első kapura lövésre tizenkét percet kellett várni, amikor Albert tolta szögletre Nechita lövését. Kevéssel ezután Ketesdi próbálkozását védte a moldvai hálóőr, egy perccel később pedig Botorok beadását csípte el.

Az első félidőben az említettek mellett még egy-egy Botorok-, illetve Perenyi lövést hárított Martin, illetve a sérült Cîrstian helyére Kerestély állt be a kék-fehéreknél a 32. percben, több gólhelyzet azonban nem adódott.

Hirdetés

A második játékrészben a vendégek kezdtek határozottabban, Sincu távoli lövését szögletre mentették a kék-fehérek, a veszélyes beadást azonban Chelariu mellé lőtte. A KSE Sütő fejesével válaszolt, ám Martin ismét a helyén volt.

A 64. percben Botorok remekül tört be a vendégek tizenhatosába, ám bombagólt kívánt szerezni, erős, ám pontatlan lövése pedig a kapu fölé szállt.

Ezt követően Perenyi bombája akadt el egy védőben, majd Albert csípett el egy közeli lövést, és a 71. percben a vendégek megszerezték a vezetést: Bînță és Albert nem értette meg egymást, Mihalciuc pedig közelről bekotorta az ajándéklabdát.

A kék-fehéreket megzavarta a gól és a vendégek ismét helyzetig jutottak, ám Nechita lehetőségénél Albert magabiztosan védett. A 78. percben Bînță távoli szabadrúgása megpattant a tehetetlen hálóőr előtt, majd mellé ment.

Az utolsó tíz percben kaotikussá váltak a KSE akciói, a vendégek összeszedettebb játéka újabb gólhelyzeteket eredményezett: Albert egy gyors kontra végén mentett szögletre, majd egy távoli lövést öklözött ki.

A végjátékban emberelőnybe kerültek a kézdiek, miután Nechita szabálytalankosott Albert ellen, és a második sárga lapját is megkapta. A 90. percben követte őt azonnali piros lappal az ellenfelére ráeső Gajdó.

Amikor a hazai nézők már-már beletörődtek az egygólos vereségbe, a játékvezető által ítélt négy perc hosszabbítás félidejénél egy hosszan előreívelt labdát követően kavarodás alakult ki az ellenfél kapuja előtt és a szemfüles Turcu a hálóba kotorta a labdát, beállítva az 1–1-es végeredményt.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 17. forduló:

Kézdivásárhelyi SE–Viitorul Curița 1–1 (0–0)

Gólszerzők: Turcu (90+2.), illetve Mihalciuc (71.)
KSE: Albert – Gajdó, Agafiței, Bînță, Zöld, Gergely, Perenyi, Cîrstian, Botorok, Sütő, Ketesdi. Cserék: Bunduc, Bandi, Albu, Turcu, Veres, Demeter, Fülöp, Fábián, Kerestély. Edző: Călin Moldovan.
Viitorul: Martin – Ababei, Moiescu, Sincu, Fudulache, Toader, Chelariu, Neculai, Nechita, Mihalciuc, Ianau. Cserék: Ciubotariu, Ureche, Motei, Bortos, Girneata, Marcu, Maftei, Ardeleanu, Miron. Edző: Vlad Marian.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz, 17. forduló

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Példátlan összegű bírságot kapott a szövetségtől az FK Csíkszereda

Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.

Elutasították a fellebbezést, elveszítette a pályán megszerzett pontját a Sepsi OSK

Hiába próbált minden jogi lehetőséget kihasználni az elmúlt hetekben a Sepsi OSK, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) nem változtatott korábbi határozatán: elutasította a háromszéki klub fellebbezését a Chindia Târgoviște elleni ominózus mérkőzés ügyében.

Székelyhon

Lopott autóval ment Csíkból Udvarhelyre, majd ellopott egy másikat is, hogy haza tudjon menni

Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.

`
Krónika

Magyar vagy román volt-e Hunyadi János és fia, Mátyás? Kolozsvári kerekasztal-beszélgetés történészekkel

Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.

Krónika

Megszólalt az egyik túlélő: a Temes megyei szörnyű tragédia lehetséges okáról ír a görög sajtó

Műszaki hiba okozhatta a szörnyű Temes megyei tragédiát, amelyben életét vesztette a PAOK Szaloniki labdarúgó-csapatának hét szurkolója, hárman pedig megsérültek. Legalábbis erről beszélt a közúti szerencsétlenség egyik túlélője a görög sajtó szerint.

Főtér

Vadim Tudor AUR-os lánya mosolyogva vágja a piros-fehér-zöld tortát, síró Orbán nézi a faliképről – hírek pénteken

Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.

Ez is érdekelheti

Négy góllal győzte le a KSE-t is a Marosvásárhelyi ASA

Újabb harmadosztályú csapattal játszott felkészülési mérkőzést a Marosvásárhelyi ASA, a labdarúgó 2. Liga február végi folytatására hangoló együttes ismét négygólos különbséggel győzött.

Visszatért az SZFC-hez a szovátai szélső

Alig fél év után visszatért a székelyudvarhelyi labdarúgócsapathoz Györgyi Arthur, aki az őszi szezon végén kevés játéklehetőséghez jutott a 2. Liga újoncánál.

Télies körülmények között vágott neki az edzéseknek a Székelyudvarhelyi FC

Gyülekezőt fújt a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában szereplő Székelyudvarhelyi FC. Bő egy hónap múlva lesz az első hivatalos találkozójuk, addig főleg hazai környezetben hangolnak a rajtra.

Vékony kerettel, de változatlan célokkal kezdte a felkészülést a Gyergyószentmiklósi VSK

Egy hete folyik az alapozás a Gyergyószentmiklósi VSK-nál a labdarúgó harmadik liga tavaszi idényére. A rajt előtt komoly változások voltak a keretben: a csapat létszáma egyelőre szűkös, ugyanakkor továbbra is bíznak a jó folytatásban.

Megfordult az FK Csíkszeredánál és a Sepsi OSK-nál, most Valentin Suciu csapatához igazolt

Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.

Betalált az új igazolás, simán nyerte a Sepsi OSK a háromszéki csatát

Meggyőző játékkal kezdte a 2026-os naptári évet a Sepsi OSK, amely az első felkészülési mérkőzésén legyőzte a harmadosztályú Kézdivásárhelyi SE együttesét szombaton délben a Sepsi Duna Aréna melletti műfüves pályán.

A Sepsi OSK ellen kezdi az évet a Kézdivásárhelyi SE

A téli vakáció lejártával hétfőtől újra edzésbe álltak a Kézdivásárhelyi SE labdarúgói, akik sűrű programnak néznek elébe a tavaszi rajt előtt. A kék-fehér mezesek remek őszi menetelésüknek hála a 2-es csoport második helyéről várják a folytatást.

Három góllal elhúzott, mégis izgulnia kellett a győzelemért a Kézdivásárhelyi SE-nek

A győzelemre éhesen futballozó Kézdivásárhelyi SE céltudatosan nyerte az év utolsó meccsét a vendég Unirea Braniștea ellen a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, és remek őszi menetelésének hála a 2-es csoport második helyéről várja a tavaszi folytatást.

Pont nélkül térnek haza a moldvai kiszállásról a gyergyói labdarúgók

Nem termett babér Vaslui-ban a Gyergyószentmiklósi VSK-nak, a házigazda 2–0-ra nyert a labdarúgó 3. Liga idei utolsó fordulójában. A gyergyóiak az utolsó előtti helyen zárják az évet.

A felsőházhoz közel zárta az évet a Székelyudvarhelyi FC

Nehéz talajú pályán aratott fontos győzelmet a Székelyudvarhelyi FC: pénteken Kálmán Szilárd szabadrúgásgólja döntött a Bákói Aerostar ellen, így Demény Norbert csapata a felsőházi helyek közelében tölti a téli szünetet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!