A sírból hozta vissza a döntetlent a KSE

Daczó Hodor Barna 2024. március 16., 18:37 utolsó módosítás: 2024. március 16., 18:47

A Kézdivásárhelyi SE szombaton a Viitorul Curița ellen a hosszabbításban szerzett góllal a sírból hozott vissza egy pontot a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportja alapszakaszának 17. fordulójában.

Pontot mentettek a végjátékban a kék-fehérek. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Az első játékrészben egyik csapat sem tudta igazán magához ragadni a kezdeményezést, az első kapura lövésre tizenkét percet kellett várni, amikor Albert tolta szögletre Nechita lövését. Kevéssel ezután Ketesdi próbálkozását védte a moldvai hálóőr, egy perccel később pedig Botorok beadását csípte el.

Az első félidőben az említettek mellett még egy-egy Botorok-, illetve Perenyi lövést hárított Martin, illetve a sérült Cîrstian helyére Kerestély állt be a kék-fehéreknél a 32. percben, több gólhelyzet azonban nem adódott.

A második játékrészben a vendégek kezdtek határozottabban, Sincu távoli lövését szögletre mentették a kék-fehérek, a veszélyes beadást azonban Chelariu mellé lőtte. A KSE Sütő fejesével válaszolt, ám Martin ismét a helyén volt.

A 64. percben Botorok remekül tört be a vendégek tizenhatosába, ám bombagólt kívánt szerezni, erős, ám pontatlan lövése pedig a kapu fölé szállt.

Ezt követően Perenyi bombája akadt el egy védőben, majd Albert csípett el egy közeli lövést, és a 71. percben a vendégek megszerezték a vezetést: Bînță és Albert nem értette meg egymást, Mihalciuc pedig közelről bekotorta az ajándéklabdát.

A kék-fehéreket megzavarta a gól és a vendégek ismét helyzetig jutottak, ám Nechita lehetőségénél Albert magabiztosan védett. A 78. percben Bînță távoli szabadrúgása megpattant a tehetetlen hálóőr előtt, majd mellé ment.

Az utolsó tíz percben kaotikussá váltak a KSE akciói, a vendégek összeszedettebb játéka újabb gólhelyzeteket eredményezett: Albert egy gyors kontra végén mentett szögletre, majd egy távoli lövést öklözött ki.

A végjátékban emberelőnybe kerültek a kézdiek, miután Nechita szabálytalankosott Albert ellen, és a második sárga lapját is megkapta. A 90. percben követte őt azonnali piros lappal az ellenfelére ráeső Gajdó.

Amikor a hazai nézők már-már beletörődtek az egygólos vereségbe, a játékvezető által ítélt négy perc hosszabbítás félidejénél egy hosszan előreívelt labdát követően kavarodás alakult ki az ellenfél kapuja előtt és a szemfüles Turcu a hálóba kotorta a labdát, beállítva az 1–1-es végeredményt.