Az alapszakasz odavágójának hétfő esti utolsó játéknapján az első félidőben kétgólos hátrányba került a székelyföldi csapat, amely a szünet előtt sem tudott javítani, ráadásul még kapott egyet, így végül 3–0-ra maradt alul.
A lefújás után az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert rendkívül csalódottan értékelt a mérkőzést közvetítő tévétársaságoknak, és nem kímélte a játékosokat.
„Sajnos azt kell mondanom, hogy talán ez volt a leggyengébb teljesítményünk a bajnokság kezdete óta. Szinte nem is léteztünk a pályán, és alig nyertünk párharcot. Felsorolhatnék több problémát is, de úgy gondolom, el kell ismernünk az ellenfél érdemeit.
– fogalmazott llyés Róbert.
A csíkiak trénere szerint lehet, hogy keményen hangzik, de az az igazság, hogy ezen a meccsen siralmasak voltak.
„Hiányzott belőlünk az a szükséges agresszivitás, amivel megnyerhettük volna a párharcokat.
Vannak pillanatok, amikor az ellenfél kifog egy fantasztikus estét. Nekik megvolt a kellő hozzáállásuk, gyorsan és pontosan kombináltak, mi pedig képtelenek voltunk reagálni. Az eredmény csalóka, nagyobb különbséggel is nyerhettek volna, ez biztos!” – jegyezte meg llyés Róbert.
A székelyföldi együttes számára újabb kiszállás következik, még erősebb ellenféllel szemben, a visszavágó-sorozat első fordulójában szombaton 17 óra 30 perctől a Bukaresti Dinamo otthonában játszanak.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!