Jobban kezdtek a hazaiak, az első percekben két szögletük is volt, az SZFC beszorult, de a védelem jól állta a rohamokat. Negyedóra játék után a lénárdfalvi kapu előtt adódott helyzet, Logon forgatta meg védőit, majd kevéssel mellé lőtt.
Nem sokkal később szabálytalanul jutott labdához a házigazda, a játékvezető sípja néma maradt, az akciót pedig góllal zárta Lénárdfalva. A 29. percben nagyon közel volt az egyenlítéshez az SZFC, Logon harcolt ki egy szabadrúgást, Dinu 18-ról kapura lőtte, a hálóőr nagyot védett, a kipattanó labdát pedig Crişan három méterről mellé rúgta. A hazaiak előbb egy kapufával, majd a szünet előtt góllal válaszoltak, csatáruk kihasználta, hogy egyedül maradt a tizenhatoson belül, és hatalmas gólt tekert Tudose kapujába.
A lehető legrosszabbul folytatódott a mérkőzés, Lénárdfalva tíz perc alatt újabb három gólt szerzett, és eldöntötte a pontok sorsát. A folytatásban sem álltak le a hazaiak, Tudose nagy védésére volt szükség, hogy ne nőjön tovább a különbség.
A mérkőzés hajrájában már az SZFC előtt is adódtak lehetőségek,
Dinu erős, 17 méterről eleresztett lövését a kapus a kapufára tolta, majd a hosszabbítás kezdetén már ő is tehetetlen volt: Csifó egy védővel a nyakán is meg tudta tartani a labdát és emelte át szépen a kapujából kimozdult hálóőrt.
5–1 lett a végeredmény, ez volt Lénárdfalva zsinórban tizedik hazai győzelme.
Mészáros Alpár, az SZFC edzője: „Az első harminc percben bármit is csinálhattunk, a játékvezetők nem engedtek át a félpályán, továbbá az első két bekapott gólunkat is bírói tévedés előzte meg. Összességében egy jó csapattól kaptunk ki, Lénárdfalva erős,
Az SZFC a következő fordulóban a Medgyesi Gaz Metan II. együttesét fogadja hazai pályán.
3. Liga, 20. forduló:
Lénárdfalva–Székelyudvarhelyi FC 5–1 (2–0), gólszerző Csifó (90.).
SZFC: Tudose – Marucza, Mintaş, Crișan, Lakatos, Stăncuțu, Péter, Györgydeák, Vékás, Logon, Dinu. Játszott még: Csifó, Jankó, Marin, Trăistar.
További eredmények:
FK Csíkszereda–Kolozsvári Sănătatea 1–0,
Szászrégeni Avântul–Tordai Arieșul 2–0,
Medgyesi Gaz Metan II.–Dési Unirea 0–2,
Kolozsvári CFR II.–Radnóti SK 5–3,
Barcarozsnyói Olimpic–Marosvásárhelyi MSE 4–1,
Tasnádi Unirea–Besztercei Gloria 1–2,
Szászhermányi FC–Nagybányai Minaur 1–1.
Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | FK Csíkszereda | 30 | 22 | 5 | 3 | 80–18 | 71 |
| 2. | Lénárdfalva | 30 | 20 | 3 | 7 | 85–34 | 63 |
| 3. | Nagybányai Minaur | 30 | 16 | 9 | 5 | 46–22 | 57 |
| 4. | Barcarozsnyói Olimpic Cetate | 30 | 17 | 4 | 9 | 39–30 | 55 |
| 5. | Kolozsvári Sănătatea | 30 | 16 | 5 | 9 | 52–32 | 53 |
| 6. | Szászrégeni Avântul | 30 | 15 | 7 | 8 | 46–31 | 52 |
| 7. | Tordai Arieșul Sticla | 30 | 14 | 8 | 8 | 50–35 | 50 |
| 8. | Kolozsvári CFR II. | 30 | 13 | 7 | 10 | 62–46 | 46 |
| 9. | Besztercei Unu Fotbal Gloria | 30 | 12 | 7 | 11 | 46–44 | 43 |
| 10. | Székelyudvarhelyi FC | 30 | 11 | 5 | 14 | 41–40 | 38 |
| 11. | Dési Unirea | 30 | 9 | 9 | 12 | 42–41 | 36 |
| 12. | Szászhermányi FC | 30 | 9 | 8 | 13 | 42–43 | 35 |
| 13. | Tasnádi Unirea | 30 | 8 | 6 | 16 | 47–67 | 30 |
| 14. | Marosvásárhelyi MSE | 30 | 6 | 4 | 20 | 26–86 | 22 |
| 15. | Medgyesi Gaz Metan II. | 30 | 3 | 3 | 24 | 26–81 | 12 |
| 16. | Radnóti SK | 30 | 3 | 2 | 25 | 34–114 | 11 |
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Padlón az IQ-nk: Románia európai utolsó az általános intelligenciahányadost tekintve a World Poulation Review nemzetközi adatgyűjtő portál IQ-teszteket összesítő rangsorában.
Bejelentette lemondását hétfő este a román kormány oktatási minisztere. Daniel David a blogján közölte a döntését, amelyben úgy fogalmaz, hogy ,,békésen akar távozni”.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!