A háromszékiek sportigazgatója, Hadnagy Attila kielemezte az utóbbi teljesítményüket és szót ejtett a következő mérkőzésükről, amelyen a Szuperliga meglepetéscsapatával, az újonc FC Hermannstadttal idegenben játszanak.
A Rapidtól, az FCU Craiovától és a Mioveni-től elszenvedett vereségek után Cristiano Bergodi vezetőedző csapata összeszedte magát, előbb legyőzte a sereghajtó Chindiát, majd kiütötte a Botoșani-t, ezzel a két győzelemmel pedig ismét playoff-közelbe került, jelenleg a 7. helyet foglalja el a bajnoki tabellán.
„A Chindia ellen eléggé gyenge játékkal, de behúztuk a három pontot, ami a legfontosabb és ez marad meg. Itthon Botoșani ellen sokkal jobban teljesítettünk, stabil és jó játékot nyújtottunk, ez látszott is az eredményen. Ha nem is állítják ki az ellenfél játékosát, úgyis három-néggyel nyertünk volna. Nagyjából kihasználtuk az összes helyzetünket, idáig elrúgtuk ezeket. Ez a kiütéses győzelem nagyon jót tett a játékosok önbizalmának, főleg a gólszerzőknek” – nyilatkozta Hadnagy Attila.
Kiemelte, bízik benne, hogy visszatértek a jó útra és ezentúl is hasonló eredményeket érnek el, hiszen a felsőházba jutáshoz nagyon kellenek a pontok.
A következő ellenfelükről, a mezőnyben egyedüliként veretlen Hermannstadtról (a mérkőzést október 2-án, vasárnap 13 órától rendezik Medgyesen a Szuperliga 12. fordulójában) a sportigazgató úgy vélekedett, nagyon stabil csapat, már a 2. Ligától együtt vannak, Marius Măldărășanu edző jól felállítja a játékosokat a pályára.
– mutatott rá.
A sepsiszentgyörgyi klub az elmúlt időszakban három új játékost igazolt. Közülük a visszatérő, Pavol Safranko a Chindia ellen már játszott. Hadnagy Attila elárulta,
a középhátvéd Tamás Márk jövő hétre százszázalékos állapotban lesz, így akár bevethető a nagyszebeniek ellen, míg a támadó, Varga Roland fizikailag még nincs a megfelelő szinten, de benne lehet legalább a meccskeretben.
A csapatban Marius Ștefănescu az egyedüli, akinek ismét egészségügyi problémái adódtak, de már ő is újrakezdheti az edzéseket. A Sepsi OSK három játékosát, Nicolae Păunt, illetve Andres Dumitrescut és Rareș Ispast behívták a román felnőtt, valamint az ifjúsági, U21-es válogatottakba, ahol a sportigazgató reményei szerint jól teljesítenek és motiváltabban térnek vissza.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!