Hétfőn este továbbra sem ülhetett a kispadon az eltiltott Cristiano Bergodi, azonban Ilyés Róbert tökéletesen helyettesítette őt. A felforgatott kezdőcsapat nem vallott kudarcot, a szezon egyik legjobb teljesítményével rukkoltak elő, ennek ellenére a sajtó nem feltétlenül ettől volt hangos.
„Nem szeretném a szurkolók megnyilvánulását kommentálni, számunkra sokkal fontosabb ez a győzelem, nagy motivációt ad a döntőre. Nem az eddig megszokott kezdő tizenegyet küldtük pályára, de így is nagyszerűen teljesítettünk, ez bizonyítja a legjobban, hogy ez a csapat mennyire egységes. Felszabadultan futballoztak a fiúk és úgy tűnik, beérett a sok munka gyümölcse. A kupadöntőre viszont teljes erőbedobással készülünk, mindenképp szeretnénk megnyerni” – mondta Ilyés Róbert, a Sepsi OSK másodedzője.
A 48 éves szakember azt is hozzátette, hogy az ő szívében mindig különleges helyet foglal el a giulești-i stadion, – ahol a Román Kupa-döntőjét rendezik –, számára mindig öröm visszatérni oda és tudja, hogy a Rapid rajongói is szeretik őt.
„Teljes szívemből remélem, hogy a Rapid szurkolói eljönnek és nekünk drukkolnak, mivel segíthetünk a csapatuknak azzal, ha megnyerjük a finálét, ezáltal ők játszhatnának az FC Botoșani ellen” – tette hozzá.
Majd a jövőről is beszélt Cristiano Bergodi segítője:
Idénybeli utolsó bajnoki összecsapásán a Sepsi OSK szépségdíjas gólokat szerzett, de egy kiemelkedett közülük.
– nyilatkozott boldogan Vitalie Damașcan, aki akrobatikus mozdulattal vette be az FC U Craiova kapuját.
A 23 éves moldovai válogatott játékos azt is kihangsúlyozta, hogy innentől már csak a kupadöntőre fókuszálnak és mindent megtesznek majd a győzelemért, mivel a klub és a hozzátartozó szurkolótábor is megérdemelné, hogy elhódítsák a trófeát.
A sorsdöntő Román Kupa-döntőt csütörtökön este rendezik, 20 óra 30 perctől, ahol a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FC Voluntari méri össze erejét.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!