Bombagóllal, szépségdíjas találattal megnyerte az alsóházat a Sepsi OSK

Józsa Csongor 2022. május 16., 22:51 utolsó módosítás: 2022. május 17., 11:09

Amíg az oltyánok szurkolótábora magyarellenes rigmusokkal próbálkozott, addig a sepsiszentgyörgyiek ezt a megnyilvánulást gólokkal büntették. Morálnövelő meccs volt ez a kupadöntő előtt.

Van, minek örülni, otthon játszhatják az selejtezőmeccset Fotó: Pinti Attila

Hétfőn este idegenben, az újonc FC U Craiova otthonában zárta a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszását a Sepsi OSK. A háromszékiek a három pontért utaztak el, hogy ezzel bebiztosítsák a nemzetközi induláshoz szükséges további utat: a Konferencia Liga-selejtezőre feljogosító hely egyikét.

A háromszékiek edzője, Cristiano Bergodi ezúttal is csak a lelátón foglalhatott helyet, az elnök, Diószegi László mellett izgulta végig a mérkőzést. Nem a megszokott kezdőcsapatot nevezte a meccsre, elsősorban azok jutottak most játéklehetőséghez, akik az egész idényben kevesebb percet töltöttek a pályán, vagy felépülés után vannak. Ezzel pedig nagyrészt azt volt az üzenet, hogy a csütörtöki Román Kupa döntőre koncentrálnak.

Amolyan vakációs hangulatban indult az összecsapás, az első negyedóra úgy telt el, hogy egyik csapat sem veszélyeztetett. A 16. percben aztán a semmiből jött a sepsiszentgyörgyi találat: Luckassen kapott remek labdát a tizenhatosnál, átvette, kilőtte a jobb alsót (0–1).

A 20. percben a sípmester, Viorel Cojocaru félbe szakította a találkozót a hazai szurkolótábor magyarellenes skandálása miatt. Miután a a hangosbemondó nyugalomra intette őket folytatódott a párharc.

A 37. percben Ondaan közel volt az egyenlítéshez, Began lábbal hárította lövését. Túloldat Fülöp jól tekert be egy szöglelet, Luckassen bólintotta rá, kicsivel kerülte el a kaput, duplázhatott volna a Sepsi támadója. Megérdemeltem vezetett a szünetben együttese (0–1).

A második felvonás sokkal pörgősebben indult, mindkét fél a támadásra helyezte a főhangsúlyt, így felváltva veszélyeztették a kapukat. Az 57. percben Fülöp huszonötről szúrta rá, a labda célegyenest a kapu jobb oldalába vágódott. Ebben az idényben a sérülése miatt nagyon hosszú időt, sok mérkőzést kihagyó középpályás bombagólt lőtt.

Ha ezt bombagólnak tituláltuk, akkor Damașcan találatára nehéz jelzőt találnunk. A 66. percben tizenöt méterről, háttal a kapunak, ollózó mozdulattal küldte a bal alsóba (0–3).

Nagyon beindult a Sepsi-henger, Fülöp a találata után adott egy gólpasszt is, a 72. minutumban Golofcát remek ütemben indította, aki húszról a kimozduló kapus fölött átívelte, 0–4 állt az eredményjelzőn.

A végjátékban már arra várt mindkét fél, hogy felhangozzon a hármas sípszó. A hazaiak szurkolótábora nem, egy, a vendégek számára megítélt tizenegyes után újból nekikezdtek a magyarellenes rigmusoknak. A két csapatot az öltözőbe küldte a sípmester, percekre rá tértek vissza, a mindössze 18 éves Dragomir értékesítette, ezzel megszerezte első találatát az élvonalban.

A Sepsi OSK 5–0-ra diadalmaskodott, ezzel megnyerte az alsóházi rájátszást.

A biztos győzelem tudatában nem kellett a másik két mérkőzés kimenetelét nyomon követniük a háromszékieknek a Konferencia Liga-selejtezőt illetően. Azokon az FC Botoșani simán behúzta a diadalt az Academica Clinceni ellen, míg a Bukaresti Rapid kikapott a CS Mioveni otthonában.

Azon a selejtezőmeccsen a Sepsi OSK hazai környezetben az FC Botoșani ellen lép pályára.

Labdarúgó 1. Liga, alsóházi rájátszás, 9. forduló:

FC U Craiova–Sepsi OSK 0–5 (0–1).
Gólszerzők: Kevin Luckassen (16.), Fülöp István (57.), Vitalie Damașcan (66.), Cătălin Golofca (72.), George Dragomir (90.).
Craiova: Cobrea – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Pop, Marquet (Asamoah, 69.) – Baeten (Albu, 77.), Bauza (Bălan, 69.), Van Durmen (Sidibe, 46.) – Ondaan (Compagno, 46.). Edző: Nicolo Napoli.
Sepsi: Began – Ashkovski (Bărbuț, 67.), Ninaj, Tincu, Ispas – Fofana (Éder, 67.), Vașvari (Dragomir, 78.), Fülöp I. – Damașcan (Mitrea, 74.), Luckassen, Golofca. Edző: Cristiano Bergodi.