A Sepsi OSK január 6-ától tíz napig a törökországi Belekben edzőtáborozott, ez idő alatt három mérkőzést is játszott a csapat. A lengyel Radomiak Radom ellen 1–0-ról fordítva nyert 2–1-re, az azeri Gabalával szemben kétszer is hátrányba került, de sikerült kiharcolnia a 2–2-es döntetlent, míg vasárnap a cseh Bohemians Prahával ugyancsak 2–2-re végzett.
A Sepsi OSK tehát egy győzelem mellett két döntetlent ért el Belekben, és mindhárom meccsén két gólt szerzett.
Cristiano Bergodi vezetőedző szerint sikeres edzőtábor után van a csapata. „Összességében elégedett vagyok, a legfontosabb, hogy senki sem sérült meg. Volt három nagyon jó meccsünk. Az utolsón egy erős cseh csapattal találkoztunk, az első félidőben rengeteg helyzetünk volt, amiket kihagytunk. A második játékrészben is jó volt a ritmus és gólokat is lőttünk.
– nyilatkozta a Sepsi OSK közösségi oldalának az olasz szakember.
A Bohemians Praha elleni mérkőzés összefoglalója:
Hadnagy Attila, a Sepsi OSK vezérigazgatója szerint nagyszerű feltételek között tudtak készülni, a fiúk napi két edzésen vettek részt.
„A játékosok nagyon odatették magukat, jól készültek. Szerintem ez erőt és bizalmat ad a továbbiakra.
A legfontosabb, hogy egészségesek vagyunk és mindenki jól van, így hétfőtől tudunk készülni a pénteki, Rapid elleni mérkőzésre” – mondta Hadnagy.
A labdarúgó Szuperliga alapszakasza pénteken folytatódik, a 22. fordulóban a negyedik helyezett Bukaresti Rapid vendége lesz a táblázaton hatodik pozícióban található Sepsi OSK.
{E1}
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!