Sepsi OSK: az egyenlítés megvolt, fordítani nem sikerült Craiován

Horváth Bálint Ottó 2021. november 06., 22:48 utolsó módosítás: 2021. november 07., 00:09

Döntetlennel zárult a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK kiszállása az FCU Craiova 1948 csapatának otthonában: szombaton este hátrányból hamar sikerült felállnia, de a győzelmet nem tudta megszerezni.

Luckassen találata egy pontot ért Fotó: Pinti Attila

Másfél héten belül másodszor találkozott egymással a bajnoki tabellán pontazonossággal álló két csapat az 1. Liga 15. fordulójában, miután múlt héten csütörtökön a Román Kupa negyeddöntőjében a háromszékiek ugyancsak idegenben 1–0-ra nyertek.

Nagyon kevés lehetőséget tudtak kialakítani a felek a találkozó első részében, amely folyamán hiába kezdeményeztek többet a Sepsi OSK játékosai, a 35. percben a craiovaiak jegyezték az első említésre méltó helyzetet, Niczuly védte Claudiu Bălan lapos lövését. A vendégek az első félidő hosszabbításában veszélyeztettek először, Achahbar szabadrúgása után Mitrea fejesét a kapufa mellől mentette szögletre az FCU kapusa.

A szünet után is a sepsiszentgyörgyiek voltak aktívabbak támadásban, Eder Gonzalez és Bărbuț is helyzetbe került, de lövéseik pontatlanok voltak. Kevéssel ezután mégis a házigazdák szereztek vezetést, Bălan a védők mögül kilépve lőtt a hálóba. Mindössze hat percig tartott azonban az előnyük, mivel Achahbar nagyszerűen ívelt Luckassen elé, aki közelről nem hibázott. A holland támadó a 66. percben a Sepsi OSK javára fordíthatta volna az eredményt, fejese azonban fölé szállt. A végéig mindkét oldalon egy-egy kisebb lehetőség akadt, de ezek kimaradtak, így pontosztozkodással zárult a mérkőzés.

Cristiano Bergodi együttesének nem sikerült folytatnia a győztes meccsek sorát a bajnokságban, amit az előző fordulóban elkezdett a Dinamo elleni hazai sikerrel, és egyre nehezebb feladata lesz felzárkózni legalább a középmezőnybe.