Sepsi OSK: a kiütés után ketten a forduló csapatában

Horváth Bálint Ottó 2022. április 06., 14:12 utolsó módosítás: 2022. április 06., 18:15

A Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) szokásához híven közzétette az élvonalbeli bajnokság legutóbbi fordulójának ideális csapatát. A legjobb tizenegy játékos között ketten a Sepsi OSK-t képviselik.

A csapatkapitány Bogdan Mitrea a sepsiszentgyörgyiek egyik legjobbja volt. Archív Fotó: Pinti Attila

A sepsiszentgyörgyi csapat vasárnap hazai pályán mindkét félidőben háromszor betalálva 6–0-ra győzte le a kiesőjelölt Academica Clinceni-t az alsóházi rájátszás 3. fordulójában.

A mérkőzésen többek között ketten kimagaslóan teljesítettek, a hátvéd Bogdan Mitrea és a középpályás Adnan Aganovic be is kerültek a legjobbak közé: előbbi ötödször volt eredményes ebben a szezonban, és immár 30 gólnál jár az 1. Ligában, utóbbi találatot szerzett és befejező passzt is adott, nagyban kivette a részét a támadásépítésben.

A playout harmadik helyét elfoglaló Sepsi OSK legközelebb vasárnap 17 óra 30 perctől a ranglistán két ponttal előtte álló FC Botoșani otthonában játszik.

A labdarúgó 1. Liga felső- és alsóházi rájátszásának csapata (3. forduló)

Kapus: Mirko Pigliacelli (Universitatea Craiova).
Hétvédek: Ricardinho Varzim (FC Voluntari), Denis Ciobotariu (FC Voluntari), Bogdan Mitrea (Sepsi OSK), Jérémy Huyghebaert (FC U Craiova 1948).
Középpályások: Adnan Aganovic (Sepsi OSK), Modestas Vorobjovas (UTA), Ovidiu Bic (Universitatea Craiova), Antonio Sefer (Rapid).
Támadók: Vlad Morar (Dinamo), Claudiu Petrila (Kolozsvári CFR).
Edző: Laurențiu Reghecampf (Universitatea Craiova).