Hat gólt rúgott és még egy rekordot is megdöntött a Sepsi OSK (videóval)

Zátyi Tibor 2022. április 04., 20:17 utolsó módosítás: 2022. április 04., 21:37

Ahogy várható volt, nagyon könnyen szerezte meg a győzelmet a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának 3. fordulójában. Cristiano Bergodi tanítványai a hétfő kora esti meccsen hat gólt szereztek az Academica Clinceni ellen, kicsi szerencsével ennek közel dupláját is elérhették volna.

A Sepsi OSK kedvenc ellenfeleinek egyike az Academica Clinceni Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK kezdő tizenegye és a játékvezetői brigád „Melletted vagyunk, Ovidiu” feliratú pólókban vonult be a pályára, jókívánságaikat küldték a múlt héten szívrohammal kórházba került Ovidiu Hațegan játékvezetőnek.

Ahogy várható volt, gyakorlatilag a Clinceni kapuja előtt történtek az események, az első percekben Luckassen lőtte el a kapu előtt a labdát, majd Bălașa fejesét tolta keresztlécre Ureche. Sokat nem kellett várni az első gólra sem, a 10. percben az Academica nem tudott felszabadítani, ezt használta ki Luckassen – ez volt a holland támadó ötödik gólja a bajnokságban a Sepsi színeiben. Pár perc múlva érkezett az újabb hazai találat: Ștefănescu szögletét követően a kezdőben először szerepet kapó Mihai Bălașa fejelt kapura, a labda Floricăn irányt változtatva jutott a kapuba.

Az erős kezdést követően visszább vett az iramból a háromszéki csapat, a félidő utolsó percéig „csak” Askovszki és Aganovic kapufáit jegyezhettük fel, a szünet előtt aztán jött a csattanó, Păun gurított a kifutó kapus lábai között a hálóba.

A szünet nem sok változást hozott a játékba, a pályán továbbra is érződött, hogy legalább egy, hanem két osztálynyi különbség van a két csapat között, és csak percek kérdése, mikor érkezik az újabb hazai találat. Aganovic előbb ismét a kapufát találta el, majd végül ő is feliratkozott a gólszerzők közé, Luckassen visszapasszából volt eredményes. A hajrára érkezett Tudorie, aki pillanatok alatt duplázhatott volna, ám két nagy ziccert is vétett, a gól végül neki is összejött, Golofca önzetlen passzát követően lőtt a hálóba. A meccset Mitrea fejesgólja zárta le, a 90. percben Fülöp szögletét követően fejelt a hálóba.

A Sepsi OSK 6–0-ra nyert, egyben rekordot is beállított, ez a legnagyobb különbségű győzelme az 1. Ligában, a korábbi rekordja ugyancsak az Academica ellen lett felállítva, még a 2019–20-as szezonban 4–0-ra ütötte ki a clinceni-i csapatot. És értelemszerűen az is rekord, hogy először van öt különböző gólszerzője a Sepsinek egy mérkőzésen.

Vasárnap már sokkal komolyabb feladat vár a Sepsire, 17.30-kor a 7–8. helyekért vívott csatában a táblázaton épp előtte álló FC Botoșani vendége lesz.

Labdarúgó 1. Liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Academica Clinceni 6–0 (3–0)
Gólszerzők: Luckassen (10.), Florică (14., öngól), Păun (45+1.), Aganovic (67.), Tudorie (85.), Mitrea (90.)

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Mitrea, Dumitrescu, Askovski (Bărbuț, 61.), Păun, Eder (Vașvari, 60.), Aganovic (Fülöp I., 70.), Ştefănescu (Golofca, 70.), Luckassen (Tudorie, 76.). Vezetőedző: Cristaino Bergodi.
Clinceni: Ureche – Rufati, Corinus (Obedeanu, 67.), C. Ion, Holzmann (Vlăsceanu, 82.), Cvetkov, Vrdoljak, Florică (Iana, 82.), Dima (Mboko, 46.), R. Ion, Dumitrache (Jerdea, 67.). Vezetőedző: Constantin Giurescu.