Mint ismert, a javaslatot, miszerint a jelenlegi állásnál zárják le a bajnokság alsóházi rájátszását, és ne legyen kieső, a Jászvásári Poli elnöksége terjesztette elő, ezt a play-out hat klubja is aláírta, mindössze a Dinamo és a Sepsi OSK – amelynél egyetértettek ugyan a kezdeményezéssel, de mint utóbb kiderült, nem csatlakoztak a kérvényt elküldött csapatokhoz – nem támogatta a többség akaratát.
A liga részéről nem késlekedett a válasz, Justin Ștefan főtitkár figyelmeztette a klubokat, hogy
a bajnokság alsóházi rájátszásának befagyasztása jelentős anyagi károkat von maga után, és az LPF egyáltalán nem veszi számításba ezt a változatot.
A Digi Sportnak nyilatkozó sportvezető nem tudja elképzelni azt, hogy a szezon végén ne legyen kieső az 1. Ligából, és a pályán kell eldőljön az, mely csapatok búcsúznak az élvonaltól. Justin Ștefan teljesen elítéli a Jászvásári Poli elnökének, Ciprian Paraschivnak a kezdeményezését, mert meglátása szerint a moldvai klubnál tartanak a kieséstől, ezért akarják a jelenlegi állásnál lezárni a bajnokságot.
Ezt azonban semmiképpen nem fogadják el, mert a televíziós közvetítési jogokat birtokló cégnél egyértelműen kijelentették, hogy ha nem játsszák le az összes mérkőzést, több millió eurót veszítenek el.
Egyébként, a Sepsi OSK játékosainak, valamint a szakmai stáb tagjainak a koronavírusteszt eredményei mind negatívak lettek, így a csapat szombattól tizennégy napos edzőtáborba vonult, az érvényben lévő egészségügyi szabályok és korlátozó intézkedések szigorú betartásával végzi a felkészülést.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Csütörtökön rajtol a labdarúgó-világbajnokság. A romániai közvetítési jogokkal az Antena rendelkezik, amely a torna mind a 104 mérkőzését élőben sugározza. Az M4 Sport is nagy dobásra készül, igaz, mi abból valószínűleg nem sokat látunk majd.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!