A javaslatot, miszerint a jelenlegi állásnál zárják le a bajnokság alsóházi rájátszását, és ne legyen kieső, a Jászvásári Poli terjesztette elő, és ezt a play-out hét klubja is támogatja, mindössze a Dinamo nem adott konkrét választ.
A klubok már elküldték kérésüket a bajnokságot lebonyolító Román Hivatásos Labdarúgóligához (LPF), ebben pedig
világos érvekkel támasztják alá, hogy miért akarják befejezettnek nyilvánítani a szezont az alsóházban.
Megjegyzik, jelen körülmények között nagyon költséges lenne a csapatok felkészülése, mivel nehezen tudnák betartani a hatóságok által előírt egészségügyi szabályokat és korlátozó intézkedéseket, illetve rövid idő alatt nagyon sok mérkőzést kellene lejátszaniuk.
A Sepsi OSK-nál is egyetértenek ezzel a kezdeményezéssel. Megkeresésünkre, Hadnagy Attila klubigazgató elmondta,
a labdarúgók védelmében támogatják a javaslatot, hogy ne játsszák végig a bajnokságot.
Hozzátette, ha úgy határoznak, hogy folytatódik a szezon, állnak elébe, de nagyon nehéz lesz a játékosoknak erőnlétileg és lelkileg is, és nem tudják, meddig bírják majd. Továbbá, nagyon sok mérkőzésük lesz, szerdán és szombaton is játszanának, a játékosok pedig komolyan ki lesznek téve a sérüléseknek.
A pénteki nap folyamán elvégezték a koronavírustesztet a Sepsi OSK minden játékosán, valamint a szakmai stáb tagjain. A szombati teszteredmények után
a csapat tizennégy napos edzőtáborba vonul az érvényben lévő egészségügyi szabályok és korlátozó intézkedések szigorú betartásával.
A klubigazgató megjegyezte, alig négyes csoportokban lehet edzeni, és ezzel egyáltalán nem értenek egyet, hiszen ha mindenkinek negatív lesz a koronavírusteszt eredménye, akkor nem értik, hogy miért nem készülhet együtt az egész csapat.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!