Hirdetés

Ilyés Róbert sem a pályával, sem a játékvezetői ítéletekkel nem volt elégedett

Ilyés Róbert következetesebb ítélkezést várna el a játékvezetőktől
Fotó: Orbán László

Zord bukaresti időben, nehéz körülmények között szenvedett 1–0-s vereséget az FK Csíkszereda az FCSB otthonában. A találkozót követően a két együttes vezetőedzője és a Hargita megyeiek kapusa értékelte a mérkőzést.

A Szuperliga 24. fordulójában az FK Csíkszereda a bukaresti Nemzeti Arénában lépett pályára a FCSB ellen, ahol a fővárosiak egygólos győzelmet arattak. A havas, nehéz talajú pályán küzdelmes, sok fizikai párharccal tarkított mérkőzést láthattak a nézők, amelyen a csíkiak szervezetten és fegyelmezetten játszottak, de a pontszerzés ezúttal elmaradt.

Kapcsolódó

A lefújást követően az FK Csíkszereda vezetőedzője csalódottan, de önkritikusan értékelt a mérkőzést közvetítő tévétársaságok kamerája előtt: „Szerintem a pálya játékra alkalmatlan volt. Az FCSB ugyan megszerezte mindhárom pontot, de valóságos harc folyt a pályán. Érződött, hogy a Fenerbahçe elleni meccs után érkeztek, ritkán lehet őket ilyen állapotban látni” – mondta Ilyés Róbert, majd hozzátette, hogy csapata több lehetőséget is elpuskázott.

A szakember elmondta, szerinte a játékosoknak bátrabban kellett volna kihasználniuk az ellenfél bizonytalanságait.

Talán szaladhattunk volna többet is, de ami igazán zavar, hogy nem próbáltunk meg profitálni a kapusuk tapasztalatlanságából”

– fogalmazott, majd kiemelte, hogy a vereség ellenére látott pozitívumokat is.

Nem hagyta szó nélkül a játékvezetés néhány vitatott döntését sem. „Nem értek egyet néhány döntéssel. Túl sok a színészkedés. Kár érte, mert minőségi játékosok vannak a pályán, de sajnos nem ugyanaz a mérce a testi kontaktusoknál” – jegyezte meg, hangsúlyozva, hogy nem kérdőjelezi meg a fővárosiak győzelmét, de elvárná, hogy a sípmesterek egyenlően ítéljenek.

A körülményekről is szót ejtett.

Még Bukarestben, a Nemzeti Arénában sincsenek megfelelő feltételek így sajnos nem tudjuk azt a futballt nyújtani, amit a nézők elvárnának”

– mesélte a vezetőedző, aki ugyanakkor hozzátette, csapata továbbra is hisz abban, hogy kemény munkával képes lesz feljebb lépni a tabellán.

Hirdetés

A hazaiak ciprusi trénere elégedetten értékelt, és dicsérte játékosai hozzáállását. „Fontos győzelem ez számunkra, különösen abban a helyzetben, amelyben vagyunk. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, úgy gondolom, több gólt is szerezhettünk volna, sok helyzetünk volt” – mondta Elias Charalambous, aki szerint a második félidőben a nehéz körülmények miatt inkább a küzdelem dominált.

„A szünet után nehezebbek voltak a körülmények, ilyenkor kulcsfontosságú volt az eredmény megtartása. Olyan csapat vagyunk, amelyik futballozni akar, de most ez nehéz volt. Nagyon fontos, hogy megőriztük az előnyt és megszereztük a pontokat” – fogalmazott, hozzátéve, hogy a körülmények inkább az FK-nak kedveztek. „Nem volt könnyű, de a fiúk mindent beleadtak. Innentől kezdve számunkra minden mérkőzés egy döntő” – mondta a tapasztalt szakember.

A vezetőedző a frissen bemutatkozó fiatal kapusáról is szót ejtett. „Ma debütált, nem volt könnyű dolga, és fontos, hogy nem kapott gólt. Örülünk, hogy a csapatunk tagja” – mondta Matei Popáról, aki összesen hat védést mutatott be a Hargita megyeiek ellen.

A piros-feketék kapusa, Pap Eduard volt a párharc egyik főszereplője: többször nagyot védett, köztük Florin Tănase büntetőjét is hárította, ám a bravúrok nem értek pontot az FK Csíkszeredának.

Nehéz körülmények között játszottunk, ilyen feltételek mellett nem egyszerű futballozni. A végén akár egy döntetlent is kiharcolhattunk volna, összességében azonban jó teljesítményt nyújtott a csapat”

– értékelt a hálóőr, aki szerint a mutatott játék önbizalmat adhat a folytatásra, különösen a Metaloglobus elleni bajnoki előtt.

Pap úgy érzi, apró részletek döntöttek a fővárosiak javára. „Talán egy kis szerencse hiányzott, vagy egy pontosabb befejezés. Most nem így alakult, pedig végig hittem benne, ahogy az őszi mérkőzésen is, amikor a hajrában egyenlíteni tudtunk” – tette hozzá.

A kapus a kivédett tizenegyesről is beszélt, elárulva, hogy tudatos döntést hozott. „Ez már a második büntető, amit Florin Tănase ellen hárítok. Tudtam, hogy hova fogja helyezni a labdát” – mondta mosolyogva.

A vereség ellenére Pap nem látja borúsan a folytatást. „Frusztráló érzés, amikor jól játszol, mégsem jön az eredmény, de a teljesítményre lehet építeni. Most azon kell dolgoznunk, hogyan lépünk tovább, hiszen a Hermannstadt és a Petrolul elleni meccsek is kulcsfontosságúak lesznek számunkra” – zárta bizakodva a csíkiak kapusa.

Az FK Csíkszereda legközelebb február 4-én, szerdán délután lép pályára ismét a fővárosban: Ilyés Róbert tanítványai a Bukaresti Metaloglobus vendégeként, a Clinceni Arénában játszanak majd.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Söpréssel jutott az elődöntőbe a Gyergyói HK, véget ért a Sportklub szezonja

A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.

Székelyhon

Lángba borult egy autó a nagy erejű ütközés után, egy áldozat bennégett

Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.

`
Krónika

Tragikus hirtelenséggel elhunyt az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács országos alelnöke

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.

Krónika

Irán megfenyegette Romániát az Amerikának nyújtott hadászati támogatás miatt

Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.

Főtér

Igazi aranyélet: ezért jó hírszerzőnek lenni Romániában!

Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.

Ez is érdekelheti

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Felső és alsó határ – ennyi pont kellene az FK Csíkszeredának a biztos bennmaradáshoz

Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.

Megműtötték, még nem térhet vissza a Kolozsvári CFR sikeredzője

Hosszú hónapok óta egészségügyi problémákkal küszködik Dan Petrescu, aki a múlt héten sürgősségi műtéten esett át, így egyelőre nem térhet vissza az edzősködéshez.

Hazai meccsel vonul bajnoki szünetre az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Megjelent a labdarúgó Szuperliga és a 2. Liga rájátszásának eheti programja. A román válogatott vébéselejtezője miatti szünet előtt az FK Csíkszereda szombaton, a Sepsi OSK hétfő helyett vasárnap játszik majd.

Villámrajt az U–CFR összecsapáson, a hosszabbításban jött a csattanó (videóval)

A U nyerte a kolozsvári derbit, hazai környezetben legyűrte a CFR-t a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának első fordulójában.

Bennmaradó helyen zárja az alsóház nyitófordulóját az FK Csíkszereda

Kedvezően alakult a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első vasárnapi találkozója az FK Csíkszereda számára, amely a galaci győzelmének köszönhetően az első fordulót követően biztos bennmaradó helyen áll a tabellán.

Kedvezőtlen számok: mindössze két klub felelt meg az 5+6-os szabálynak a Szuperligában

A labdarúgó Szuperliga alapszakaszát követően a statisztikákból kiderült, hogy a 16 csapatos mezőnyből mindössze két klub felelt meg a Román Labdarúgó-szövetség által bevezetett 5+6-os szabálynak.

Lemondott Bálint László az FK Csíkszereda elleni kudarc után

Komoly következményekkel járt a Galaci Oțelul számára az FK Csíkszereda elleni vereség: Bálint László vezetőedző közvetlenül a lefújást követően bejelentette távozását, és kijelentette, hogy nem folytatja munkáját a Duna-parti klub kispadján.

Ilyés Róbert: kockáztatnunk kellett, de a csapat jelesre vizsgázott

Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.

Az FK Csíkszereda elhozta a pontokat a galaci katlanból (videóval)

A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!