A bukaresti gárda új vezetőedzővel, Nicolae Dică-vel a kispadon a Nemzeti Arénában fogadta a Szaburtalót, amelytől egy héttel ezelőtt 1–0-ra kikapott. A támadólag fellépő FCSB megérdemelten szerzett vezetést az első félidő végén, kevéssel a szünet után pedig megduplázták előnyüket, így továbbjutásra álltak. Hamarosan azonban jött a hidegzuhany, a grúzok előbb szépítettek, majd az egyenlítés is összejött nekik. A hajrára viszont nem fogyott el az FCSB, amely előbb Coman góljával visszavette az előnyt, majd Radunovic büntetőjével a rendes játékidőben kiharcolta a továbbjutást.
A craiovai együttes kétgólos döntetlenről várta a Vllaznia elleni mérkőzést a Ion Oblemenco Stadionban. Az első félidőben hiába alakított ki számos helyzetet, Bálint László legénysége nem tudott előnybe kerülni. A folytatásban viszont alig négy perc alatt kétszer is eredményesek voltak, a vége felé pedig megszerezték a harmadik találatukat is, így a továbbjutásukhoz nem fért kétség.
A harmadik körben az FCSB összekerült a felvidéki Dunaszerdahelyi FC DAC együttesével, amely a Feröer-szigeteki Vikingurt búcsúztatta, míg az Universitatea Craiova ellenfele az ukrán Zorja Luhanszk csapata lesz, amely ebben a fordulóban csatlakozik a küzdelmekhez. A párharcok első mérkőzéseit augusztus 4-én, a visszavágókat 11-én rendezik.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!