Eugen Neagoe tanítványai az ötödik helyről várják a pénteken 18 órakor kezdődő találkozót, míg az Ilfov megyeiek a kiesést jelentő 13. pozíciót foglalják el.
Van miért visszavágniuk a szentgyörgyieknek, hiszen a múlt idény alsóházi rájátszásában nyújtott rendkívüli teljesítményüket részben beárnyékolta a Concordia Chiajna ellen elszenvedett hazai vereségük.
Jelenleg azonban hullámvölgyben van a Ionuț Badea által irányított együttes, és a román sportsajtó értesülései szerint az edző alatt igencsak inog a szék, így könnyen előfordulhat, hogy az OSK sikere esetén menesztik a szakembert.
Eugen Neagoe, a háromszékiek vezetőedzője szerint azonban nem lesz könnyű dolguk a Chiajna ellen, már csak azért sem, mert szokatlan környezetben, vagyis műfüves pályán fognak játszani.
Látva azonban játékosainak a tétmeccseken nyújtott teljesítményét, valamint az edzéseken kifejtett munkáját, bízik abban, hogy győztesen térhetnek majd haza.
„Pénteken nehéz meccs vár ránk, nem csak az ellenfél miatt, hanem azért is, mert műfüvön játszunk, ehhez pedig alkalmazkodni kell.
Természetesen győzni szeretnénk, és még feljebb lépni a rangsorban. Most is jó helyen állunk, de én és a fiúk is ennél többet akarunk” – nyilatkozta Eugen Neagoe.
A szakember továbbá azt is megemlítette, hogy Portugália és Bosznia-Hercegovina legyőzésével nagyon közel került a jövő évi olaszországi Európa-bajnokságra való kijutáshoz a román U21-es válogatott, melynek Florin Ștefan és Rus Adrián személyében a Sepsi OSK két játékost is adott.
Ők csak később érkeznek vissza klubcsapatukhoz, így pénteken valószínűleg nem is számíthat a játékukra. Ennek ellenére fontosnak tartotta gratulálni az utánpótlás-válogatottnak, és kiemelni tanítványainak teljesítményét, amellyel hozzájárultak a sikerhez.
Gabriel De Moura, a piros-fehérek brazil légiósa röviden összefoglalva a csapat első hét fordulóban elért eredményeit, úgy fogalmazott, hogy jó úton haladnak, és arra számít, hogy az alapszakasz végén ott lesznek a legjobb hat között.
Nem örül annak, hogy műfüves pályán kell játszaniuk a Chiajna ellen, erre külön fel kell készülniük, és elhozni a három pontot.
Eugen Neagoe a két utánpótlás-válogatott kerettagon kívül mindenkire számíthat, sérülések senkit nem hátráltatnak, így minden feltétel adott a győzelemhez.
A szeptember 14-én, pénteken 18 órakor kezdődő találkozót a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look TV televíziós csatornák élőben közvetítik.
Labdarúgás, 1. Liga, 8. forduló:
Concordia Chiajna–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – péntek, 18 óra
Bukaresti Dinamo–Astra Giurgiu – péntek, 21 óra
Dunărea Călăraşi–FC Botoşani – szombat, 15 óra
Medgyesi Gaz Metan–CSU Craiova – szombat, 21 óra
FC Voluntari–Jászvásár Poli CSM – vasárnap, 18 óra
Kolozsvári CFR–FCSB – vasárnap, 21 óra
FC Viitorul–Nagyszebeni Hermannstadt – hétfő, 21 óra
Román labdarúgó 1. Liga, 2018–2019-es szezon
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Kolozsvári CFR | 26 | 15 | 9 | 2 | 39–16 | 54 |
| 2. | FCSB | 26 | 14 | 7 | 5 | 49–29 | 49 |
| 3. | Universitatea Craiova | 26 | 13 | 6 | 7 | 43–24 | 45 |
| 4. | Astra Giurgiu | 26 | 11 | 9 | 6 | 36–23 | 42 |
| 5. | FC Viitorul | 26 | 11 | 5 | 10 | 26–27 | 38 |
| 6. | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK | 26 | 10 | 7 | 9 | 32–25 | 37 |
| 7. | FC Botoșani | 26 | 9 | 9 | 8 | 31–33 | 36 |
| 8. | Jászvásári Poli CSM | 26 | 10 | 4 | 12 | 28–38 | 34 |
| 9. | Nagyszebeni Hermannstadt | 26 | 9 | 5 | 12 | 25–28 | 32 |
| 10. | Bukaresti Dinamo | 26 | 8 | 8 | 10 | 29–37 | 32 |
| 11. | Medgyesi Gaz Metan | 26 | 7 | 10 | 9 | 25–32 | 31 |
| 12. | Dunărea Călărași | 26 | 4 | 12 | 10 | 16–25 | 24 |
| 13. | FC Voluntari | 26 | 4 | 9 | 13 | 30–46 | 21 |
| 14. | Concordia Chiajna | 26 | 4 | 6 | 16 | 19–45 | 18 |
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!