A háromszéki együttes a törökországi Belekben hangolt a Szuperliga folytatására, az edzőtábor során három felkészülési mérkőzést játszott a csapat: a belga másodosztályban szereplő RWD Molenbeektől 3–1-re, a svájci élvonalban kilencedik BSC ️Young Boystól 4–1-re, míg a magyar NBI-es Nyíregyházi Spartacus FC-től 2–1-re kapott ki.
Ezidő alatt nagy volt a mozgás a keretben, négyen távoztak, öten érkeztek.
A piros-fehérek vezetőedzője, Valentin Suciu szerint nehéz időszak után van a csapat, viszont Törökországban kiváló körülmények között jó minőségű pályákon készülhettek, az időjárás is kedvezett.
„Jó ellenfelekkel játszottunk és mindegyik meccsből volt mit tanuljunk. Jó hír, hogy senki sem sérült meg ebben az időszakban, így teljes kerettel mehetünk a tavaszi szezon első meccsére.
Új játékosok érkeztek a csapathoz, akik azért jöttek, hogy segítsenek nekünk. Sok az ismeretlen egyelőre, de mindannyian olyan labdarúgók, akik a segítségünkre lehetnek, be kell építsük őket.
Fel vagyunk készülve, meg vagyok győződve, hogy a három ponttal térünk haza. Nem lesz könnyű dolgunk, hiszen egy olyan csapathoz látogatunk, amely hazai pályán bárkinek kellemetlenséget tud okozni. Nincsenek meghatározott nagy céljaink, csak egy: hogy Clinceni-ben nyerjünk a Slobozia ellen” – összegezte a felkészülést a Sepsi OSK közösségi oldalán Valentin Suciu vezetőedző.
Téli játékosmozgás a Sepsi OSK-nál
Érkezett
– Sebastian Mailat balszélső,
– az U19-es korosztályos válogatott Giovani Ghimfuș irányító,
– a magyar válogatott Tamás Márk középhátvéd,
– az észak-macedón Dorian Babunski támadó,
– a horvát Matej Simic középhátvéd.
Távozott
– Dobozi Krisztián középhátvéd,
– az izraeli Nir Bardea középhátvéd,
– a horvát Stefan Hajdin balhátvéd,
– a holland Michael Breij támadó.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Immár több mint 50 százalékban elkészült az A1-es autópálya dél-erdélyi szakaszának még hiányzó, „medvealagutas” része, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a sztráda nem készül el az idei határidőre.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!