Péntek este Medgyesen vendégeskedett a Bukaresti Dinamo labdarúgócsapata, amely legutóbb január végén tudott mérkőzést nyerni az élvonalban. Bár a „gázasok” formája is eléggé ingadozó, Mihai Teja legénysége magabiztos teljesítménnyel tartotta otthon a három pontot.
Ez egyébként a Szeben megyei csapatok napja volt az alsóházi rájátszásban, hiszen néhány órával korábban a nagyszebeni FC Hermannstadt Aradon harcolt ki nagyon értékes győzelmet az UTA-val szemben.
A medgyesi mérkőzésen egymást érték a gólok az első félidőben, a házigazdák vezére pedig Ronaldo Deaconu volt.
Az elmúlt idényben a Sepsi OSK-nál is futballozó támadó középpályás két gólpasszt is kiosztott, s bár a vendégek szépítettek, a 32. percben Deaconu távoli lövéssel állította vissza a kétgólos különbséget.
A második játékrészben a Dinamo ráadásul emberhátrányba is került, miután a szünetben becserélt Blejdeát kiállította a játékvezető. A 4–1-es végeredményt egy másik cserejátékos, Nasser Chamed büntetőből állította be a hajrában.
Kategorikus győzelmével a Medgyes feljött az alsóházi tabella negyedik helyére, míg a Dinamo az utolsó előtti pozícióból várja a folytatást, de a fővárosiakat még a pillanatnyi sereghajtó is megelőzheti a hétvégén.
Labdarúgó 1. Liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló
Pénteki játéknap
Medgyesi Gaz Metan–Bukaresti Dinamo 4–1 (3–1)
Gólszerzők: Morar (14.), Valente (29.), Deaconu (39.), Chamed (87., büntetőből), ill. Sorescu (35.)
Kiállítva: Blejdea (66., a vendégektől)
Aradi UTA–FC Hermannstadt 0–1 (0–0)
Gólszerző: Petrescu (49.)
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!