A házigazda aradiak minimális különbségű sikerekkel kezdték az alsóházi rájátszást, a Viitorul után a Dinamót is legyűrték, míg a nagyszebeni csapat a Chindiától, illetve az Astrától is két góllal kapott ki.
Bálint László György csapata esélyesebbnek tűnt a pénteki mérkőzés előtt, az UTA azonban nem tudta igazolni favoritstátuszát a pályán. A vendégek jobban akarták a három pontot, amelyet a gyengébb labdabirtoklás ellenére is sikerült begyűjteniük.
A mérkőzés egyetlen gólját a nagyszebeniek helyi szélsője, Petrișor Petrescu szerezte a második félidő elején, amikor is nehéz szögből továbbította a kapura Belu-Iordache beadását.
A piros-fehéreket két alkalommal a kapufa mentette meg a góltól, s bár az UTA-nak is voltak nagy lehetőségei, ezek kihasználatlanul maradtak. A Hermannstadt meglepő sikerével elmozdult az utolsó helyről és nyolcadik az alsóházban, míg az UTA továbbra is a második helyet foglalja el a playout-ban.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
Egy orvos, aki nemcsak emberekkel, hanem képekkel is foglalkozik: Antal Álmos sepsiszentgyörgyi nőgyógyász lakásában minden festményhez egy történet, egy kávé melletti beszélgetés, egy barátság emléke tartozik.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!