Elmozdult az utolsó helyről az FC Hermannstadt

Székely Sport 2021. április 23., 19:51 utolsó módosítás: 2021. április 23., 19:53

Szebeni vendégsikerrel rajtolt el a labdarúgó 1. Liga rájátszásának harmadik fordulója. A Hermannstadt az Aradi UTA pályáján nyert egy góllal, s ezzel elmozdult az alsóház utolsó helyéről.

A házigazda aradiak minimális különbségű sikerekkel kezdték az alsóházi rájátszást, a Viitorul után a Dinamót is legyűrték, míg a nagyszebeni csapat a Chindiától, illetve az Astrától is két góllal kapott ki.

Bálint László György csapata esélyesebbnek tűnt a pénteki mérkőzés előtt, az UTA azonban nem tudta igazolni favoritstátuszát a pályán. A vendégek jobban akarták a három pontot, amelyet a gyengébb labdabirtoklás ellenére is sikerült begyűjteniük.

A mérkőzés egyetlen gólját a nagyszebeniek helyi szélsője, Petrișor Petrescu szerezte a második félidő elején, amikor is nehéz szögből továbbította a kapura Belu-Iordache beadását.

A piros-fehéreket két alkalommal a kapufa mentette meg a góltól, s bár az UTA-nak is voltak nagy lehetőségei, ezek kihasználatlanul maradtak. A Hermannstadt meglepő sikerével elmozdult az utolsó helyről és nyolcadik az alsóházban, míg az UTA továbbra is a második helyet foglalja el a playout-ban.