Az Albu László edző által felkészített FK Csíkszereda az 1-es csoportba került, regáti csapatok társaságába.
A szeptember második hétvégéjére tervezett nyitóforduló programja az 1-es csoportban: FK Csíkszereda–Atletic Club Onix 2010 Râmnicu Sărat, ACS Activ Slobozia–Konstancai Selena, Vulpițele Galbene Roman–Bákói AFC Măgura 2012, Jászvásári Navobi–CS Nicu Gane Fălticeni, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. szabadnapos lesz.
A 2-es csoport összetétele: Kolozsvári Olimpic Star, CS United Bihor, Nagydisznódi Academia de Tenis și Fotbal, Szörényvári ACS Atletic Drobeta, Bukaresti CS Carmen, Temesvári Poli, Szamosújvári ACS Atletic, Bukaresti Dream Team és Kolozsvári U Olimpia II.
A 18 együttes közül csak 16-nak lesz feljutási joga, az élvonalban bajnok Kolozsvári U Olimpia és a Székelyudvarhelyi Vasas Femina farmcsapata nem juthat fel az 1. Ligába.
Másodszor is győzött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Az újabb siker azt jelenti, hogy Mánya Szabolcs csapata az utolsó forduló előtt bebiztosította helyét a döntőben.
Elutasították a Nagyváradi Bihar FC licenckérelmét, így az együttes nem vehet részt az élvonalba jutásért zajló osztályozón.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!