A székelyföldi gárda azzal az ellenféllel találkozott pénteken este a 8. forduló nyitómérkőzésén, amellyel szemben az eddigi egyetlen győzelmét aratta a playoffban, hazai pályán 2–0-ra verte a Rapidot.
A fővárosiak rögtön megpróbálták magukhoz venni a kezdeményezést, de sikertelenül, sőt a vendégek alakították ki az első helyzeteket. A 7. percben Ștefănescu távolról lőtte rá ballal, Molovannak kellett nyújtóznia, hogy szögletre mentesen.
Néhány perccel később Matei hosszú indítása után ismét a Sepsi szélsője találhatott volna be, de az utolsó pillanatban blokkolták a lövését.
Ezután kiegyenlített és viszonylag jó iramú volt a játék, de sokáig egyik oldalon sem alakult ki újabb komoly gólszerzési lehetőség. Továbbra is veszélyesebbek voltak a sepsiszentgyörgyiek, a szünet előtt szögletet követően Rondon fejelt, de pontatlan volt, a Rapidnak pedig kapuralövése sem volt az első félidőben.
A térfélcsere után újra a fővárosi alakulat kezdett jobban, Sefer szabadrúgása elkerülte a kaput, majd kevéssel ezután ugyanő veszélyeztetett távolról, Niczulynak kellett figyelnie. Uralta a játékot a házigazda, a Sepsi játékosai pedig már csak ritkán jutottak el a kapuig, és ellentámadásokkal próbálkoztak.
A hajrához közeledve a csereként beállt Pănoiu révén a Rapid háromszor is közel volt a vezetéshez, előbb kevéssel lőtt mellé, majd a háromszékiek kapusa kétszer nagyot védett.
A végére magára talált a sepsiszentgyörgyi csapat és váratlanul veszélyessé vált támadásban, Safranko kiváló helyzetben fölé durrantott, de lesen tartózkodott. Az utolsó lehetőséget a hazaiak hagyták ki a hosszabbítás utolsó percében, a Sepsi OSK-nál korábban kölcsönben szerepelt támadó, Luckassen a kapuval keresztbe lőtte a labdát.
Cristiano Bergodi vezetőedző együttese veretlen maradt a Rapid ellen a rájátszásban, ahol egy győzelem mellett a második döntetlenjét érte el. A sepsiszentgyörgyiek az utolsó két bajnoki mérkőzésükön hazai pályán a Kolozsvári CFR és idegenben az Universitatea Craiova ellen játszanak.
| 2023. 05. 12. 20:30 | Bukaresti Rapid Rapid | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 0-0 |
| 2023. 05. 13. 21:30 | Universitatea Craiova U Craiova | Konstancai Farul Farul | 1-1 |
| 2023. 05. 14. 21:00 | FCSB FCSB | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 1-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Konstancai Farul Farul | 8 | 4 | 3 | 1 | 17-10 | 47 |
2 | FCSB FCSB | 8 | 5 | 2 | 1 | 12-7 | 46 |
3 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 8 | 1 | 4 | 3 | 8-11 | 39 |
4 | Universitatea Craiova U Craiova | 8 | 2 | 4 | 2 | 12-11 | 37 |
5 | Bukaresti Rapid Rapid | 8 | 2 | 3 | 3 | 10-16 | 35 |
6 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 8 | 1 | 2 | 5 | 8-12 | 26 |

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!