Pontot szereztek a csíki női labdarúgók a címvédő otthonában

Dobos László 2024. szeptember 29., 15:32 utolsó módosítás: 2024. szeptember 29., 15:36

Végig küzdelmes mérkőzésen játszott gól nélküli döntetlent az FK Csíkszereda a bajnok Konstancai Farul otthonában vasárnap délután. Ezzel a csíki együttes megőrizte veretlenségét és első helyét a női élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.

Kevés nagy gólhelyzetet hoztak össze a csapatok Fotó: Facebook/FK Csíkszereda

Nagy küzdelmet, de kevés gólhelyzetet hozott a Konstancai Farul–FK Csíkszereda találkozó. A bajnokcsapat Ovidiuban, a Hagi Akadémia centerpályáján fogadta a csíkiakat, ahol az első 45 perceben két lehetőséget alakított ki, de mindkét esetnél Tankó Réka, a székelyföldiek kapusa bravúrral védett.

Az FK egyetlen helyzetét a 45. percben jegyeztük, amikor Geréd Erika futott el jobb oldalon saját térfeléről, betört a tizenhatos területére, lövése azonban kevéssel a felső rövid sarok fölé szállt.

Nem született találat a második félidőben sem, amikor a vendégek magabiztos védekezésükkel tűntek ki, és már egyik csapat sem tudott kidolgozni egyetlen tisztább lehetőséget sem.

•  Fotó: Facebook/FK Csíkszereda
Fotó: Facebook/FK Csíkszereda

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 6. forduló:

Konstancai Farul–FK Csíkszereda 0–0.
Konstancai Farul: Lilian Onyango – Antonia Bratu, Ana Maria Stanciu, Ioana Stancu, Violeta Bogoș, Olga Iordăchiuși, Ioana Borțan, Ioana Bălăceanu, Carolina Țabur, Claudia Chiper, Laura Rus. Játszott még: Nikoleta Bojcserva, Enez Muedizi Mango, Maria Cristea és Adriana Istrate. Stáb: Dorel Zaharia (vezeteőedző), Raluca Sîrghe-Simes (másodedző), Emil Dobre (kapusedző), Victotria Arsu (kinetoterapeuta), Cristian Tănase (orvos), Marius Soare (a csapat képviselője).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Magyarics Zoé, Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Geréd Erika, Herczeg Andrea, Antal Anita, Balázs Csilla, Ana Maria Vlădulescu, Fülöp Boglárka, Szőke Eszter. Játszott még: Annabelle Nombot, Szabó Zsófia, Nyéki Anna, Mitri Rita és Feketevízi Tímea. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gohér Gergő (másodedző), Nagy Noémi (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), Mikó László (gyúró), Gál Ervin (a csapat képviselője).
Játékvezetők: Andreea Ene (Bukarest), Petruţa Iugulescu és Bianca Florea (mindketten Ploieşti). Megfigyelő: Marin Iancu (Malu Roșu).
A következő forduló (október 5-6.) programja: