Pontosztozkodással zárult a Csíkszereda–Beszterce női futballcsata

Dobos László 2023. október 20., 15:51 utolsó módosítás: 2023. október 20., 15:52

Kemény harcot és két távolról szerzett gólt hozott az FK Csíkszereda–Besztercei Gloria mérkőzés a női labdarúgó Szuperligában. Az 1–1-es döntetlennel mindkét csapat versenyben maradt a felsőházi rájátszásért.

Szép őszi időben, azonban nagyon kevés néző előtt rendezték meg pénteken kora délután a csíkszeredai stadionban az FK–Gloria találkozót, amely inkább küzdelmes, mint látványos focit hozott. A mérkőzés nagy részében a két tizenhatos között zajlott ádáz csata a labdáért.

•  Fotó: Pinti Attila

A csíkiak enyhe fölényében zajlott a mérkőzés, de igazán nagy helyzeteket mindkét csapat csak kettőt-kettőt tudott kialakítani. Hazai oldalon, a 9. percben Herczeg Andrea távoli bombalövése a kapufáról pattant vissza, majd ugyanő kevéssel a szünet után, bal oldalról, a tizenhatoson kívülről lőtt kapura, és a labda az egyik játékoson irányt változtatva kötött ki a besztercei kapuban (1–0).

A vendégek már az 55. percben kiegyenlíthettek volna, de a szöglet után fejesnél Tankó Réka, az FK kapusa a kapufa tövéről, nagy bravúrral szögletre mentett. A Gloria azonban bő negyedórával a vége előtt mégis betalált: a hazai együttes labdát veszített a jobb oldalon, Denisa Heisu pedig mintegy 22 méterről védhetetlenül a felső kapufa alá lőtt (1–1). Az utolsó negyedórában többet próbálkozott az FK, de a beszterceiek is többször ellentámadást indítottak, újabb gól viszont már nem esett.

A hazaiak dolgát nehezítette, hogy nélkülözniük kellett három ifjúsági játékosukat, az U17-es válogatottba behívott Balog Boglárka kapust, Szőke Eszter középpályást és Fülöp Boglárka csatárt. A beszterceiektől egyetlen játékost hívtak be a korosztályos nemzeti együttesbe, a hátvéd Andra Mihăescut. Ők négyen hiányoztak a pénteki mérkőzésen. Érdekesség, hogy ebben a szezonban a Beszterce kapusa Salamon Szidónia, aki az elmúlt években az FK Csíkszereda játékosa volt.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 7. forduló:

FK Csíkszereda–Besztercei Gloria 1–1 (0–0).

Gólszerzők: Herczeg Andrea (47.), illetve Denisa Heisu (76.).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Balázs Eszter, Bartalis Barbara, Haraszti Fanni, Magyarics Zoé, Herczeg Andrea, Antal Anita, Balázs Csilla, Tóbik Melánia, Mitri Rita, Dorina Tănase.
Cserjátékosok: Mezőssy Melánia, Orbán Aranka, Péter Kinga, Albu Erika, Szentes Szabina, Nyéki Anna, Péter Alexandra, Abos Bianka, Lőrincz Kitti. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző) és Kósa Zsombor (orvosi asszisztens).
Besztrecei Gloria: Salamon Szidónia – Cristina Codrescu, Cristina Cerescu, Georgiana Vasile, Deinisa Heisu, Mirabela Ristache, Clara Roșu, Mihaela Merlan, Genoveva Roșie, Paula Agu, Rania Kara-Jouli. Cserejátékosok: Daniela Mureșan, Larisa Sîrbovan, Denisa Pânzariu, Adina Rognean, Daniela Mateș, Natalia Crețoiu, Oana Negrea, Galau Bawn Lung, Monica Crețu. Stáb: Dănuț Dosan (vezetőedző), Călin Svoboda (a csapat képviselője), Alexandra Trușcă (orvosi asszisztens).
Játékvezetők: Octavian Ciucanu és Viorel Pânzaru (mindketten Brassó), Marian Tunsoiu (Újsinka). Megfigyelő: Mihail Băcescu (Brassó).