Pontokat rabolt Csíkszeredából a románvásári U17-es lánycsapat

Dobos László 2024. szeptember 20., 22:37 utolsó módosítás: 2024. szeptember 20., 22:39

Meglepetésre második szezonbeli bajnoki mérkőzésén hazai pályán vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a női U17-es korosztályú bajnokságban.

Nombot Anabelle (a labdánál) szerezte a csíkiak gólját. A Sárga Rókácskák rózsaszínű felszerelésben léptek pályára Fotó: FK Csíkszereda

Az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán megrendezett találkozó első gólját ellentámadásból a Neamț megyei vendégcsapat szerezte, erre Nombot Anabelle szabadrúgásból szerzett találatával az FK a szünetig válaszolt. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat a második félidőben újra eredményes volt, és három ponttal távozott az ebben a korosztályban címvédő otthonából. A találkozó után Berkeczi Emőke, a csíkiak vezetőedzője értékelt.

„Sajnos rengeteg hibát vétettek a játékosok egytől-egyig. Nem tudtunk csapatban dolgozni és gondolkozni, mindenki a saját feje után ment. A második félidőben úgy gondoltam, megoldódik ez a probléma, de mint az eredmény is mutatja, nem így történt. Egyszer jöttek át a félpályán, és be is találtak. Nekünk rengeteg lehetőségünk volt, de nem tudtuk érvényesíteni. Meg kell tanulni csapatban dolgozni, különben még sok ilyen pofonba bele fogunk szaladni” – nyilatkozta a mérkőzés után Berkeczi Emőke, az FK Csíkszereda vezetőedzője a klub hivatalos honlapjának.

Női labdarúgás, U17-es korosztály, 1. csoport, 2. forduló:

FK Csíkszereda–Vulpițele Galbene Roman 1–2 (1–1).

Gólszerzők: Nombot Annabelle (38. perc), illetve Ana Vasiliu (30.) és Maria
Olaru (65.).

FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Andrea Cristina Sandu, Pintea Scurtu Annamária, Trinfuj Boglárka, Kádár Noémi, Lőrincz Kitti, Tănase Dorina, Nombot Annabelle, Eros Teodóra, Cseke Melánia (Lénárt Nikolett, 60.), Szőcs Szabina (Máthé Bernadett, 46.). Vezetőedző: Berkeczi Emőke.
Játékvezetők: Kiss Tamara (Csernáton), Benkő Andrea Henrietta (Középajta) és Eusebiu Medeșan (Sepsiszentgyörgy).

Az U17-es női bajnokságban az FK Csíkszereda a nyitófordulóban hazai pályán 6–2-re legyőzte a Viitorul Onești együttesét. A következő fordulóban (szeptember 27.) CNNG Fălticeni–FK Csíkszereda találkozó szerepel a programban.