A bajnokság alsóházának utolsó előtti fordulójában lejátszott pénteki meccsen az első félidő közepén a Fehér megyeiek találtak be először, azonban alig egy percre rá a vásárhelyiek máris kiegyenlítettek Gliga révén.
Aztán a második játékrész elején emberhátrányba került a vendégcsapat, Giosu kapott piros lapot, ráadásul ennél a helyzetnél Kudzsir büntetőhöz jutott, amiből visszavette a vezetést.
Negyedórával később növelte előnyét a hazai együttes, amely ezzel eldöntötte az összecsapást, mert bár a végéhez közeledve Gliga duplázott, de a Marosvásárhelyi SE nem tudta elkerülni a vereséget.
A marosvásárhelyi együttes hazai pályán zárja a bajnokságot, a jövő hétvégi utolsó fordulóban megyei rangadót játszik a Szászrégeni Avântul ellen, amely
értékes győzelmet szerzett a pénteki játéknapon, otthon hátrányból fordítva 3–1-re felülmúlta az első helyen álló Gyulafehérvári Unireát.
Mindegyik találat az utolsó félórában esett, a vendégek tizenegyesből lőtt vezető góljára hamar válaszoltak a Maros megyeiek, akik aztán szintén büntetőből átvették a vezetést, majd a hosszabbításban a harmadik találatukkal bebiztosították a győzelmet, amellyel nagy lépést tettek a bennmaradás felé.
| 2024. 05. 17. 18:00 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 3-2 |
| 2024. 05. 17. 18:00 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 3-1 |
| 2024. 05. 18. 18:00 | Alsógáldi Industria Alsógáld | Kolozsvári Viitorul Kolozsvári Viitorul | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 9 | 7 | 1 | 1 | 18-9 | 51 |
2 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 9 | 6 | 0 | 3 | 20-8 | 43 |
3 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | 9 | 3 | 3 | 3 | 18-21 | 36 |
4 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 9 | 3 | 2 | 4 | 16-15 | 26 |
5 | Kolozsvári Viitorul Kolozsvári Viitorul | 9 | 3 | 0 | 6 | 11-21 | 16 |
6 | Alsógáldi Industria Alsógáld | 9 | 1 | 2 | 6 | 8-17 | 15 |
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
A Nagy-Britanniában élő románok csaknem fele több mint 3000 eurót keres havonta. Aranysakál támadt egy nőre az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!