Olimpia

Pocsékul játszott a házigazda, Ecuador könnyedén nyerte a nyitómeccset

Sebestyén Ervin 2022. november 20., 20:43 utolsó módosítás: 2022. november 22., 20:24

Vasárnap délután elrajtolt a katari labdarúgó-világbajnokság, amelynek nyitómeccsén a házigazdák ellenfele Ecuador volt. A lényegi kérdés félóra alatt eldőlt, 2–0-ra győzött a dél-amerikai válogatott.

Enner Valencia volt Ecuador vezére, magabiztosan győzött a dél-amerikai válogatott Fotó: Facebook/FIFA Világbajnokság

Megilletődve kezdte az összecsapást a katari válogatott, érződött a játékukon, hogy már évek óta nem játszottak tétmeccset. A harmadik percben Al Sheeb nagyon rosszul mozdult ki a kapujából, Enner Valencia könnyedén fejelte a labdát az üresen maradt hálóba, viszont hatalmas meglepetésre a VAR kiszúrta, hogy az akció közben leshelyzet volt, így érvénytelenítették a találatot.

Maradt támadásban Ecuador, negyedóra játék után ismét Valencia volt a főszerepben, ziccerben mehetett a kapussal szemben, akit sikeresen kicselezett és Al Sheeb buktatta őt, tizenegyeshez jutott a dél-amerikai nemzeti csapat. A büntetőt a sértett értékesítette, a 16. percben Valencia góljának köszönhetően hátrányba került Katar (0–1).

Fotó: Facebook/FIFA World Cup

A folytatásban továbbra is hatalmas nyomás alatt volt a hazaiak kapuja, ez pedig ismét góllá érett: Angelo Preciado pazar beadást küldött a kapu előterébe, amire Enner Valencia kiváló ütemben érkezett és védhetetlenül bólintott a kapuba (0–2).

Az első katari lehetőség az első félidő hosszabbításának ötödik percében esett, Almoez Ali szabadon fejelhetett öt méterről, de nem találta el a kaput sem. A fordulást követően nem sokat változott a játék képe, a katariak játéka mondhatni ártalmatlan volt Ecuadorra nézve. Maradt a 2–0-s végeredmény, a vébék történetében ez volt az első alkalom, hogy a házigazda elvesztette a nyitómeccset.

Labdarúgó-világbajnokság, A csoport, 1. forduló:
Katar–Ecuador 0–2 (0–2)
gólszerzők: Enner Valencia (16. – büntetőből, 31.)

A hétfői napon Anglia–Irán (15 órától), Szenegál–Hollandia (18 órától) és USA–Wales (21 órától) mérkőzéseket rendeznek.