Ahogy szeptember közepén már megírtuk, Babati Benjamin október 1-én közös megegyezéssel szerződést bontott az FK Csíkszeredával.
Bő négy hónap után kiderült, hogy Magyarországon, a Pécsi MFC színeiben folytatja pályafutását.
A 30 éves támadó jelentős élvonalbeli és másodosztályú tapasztalattal érkezik új csapatához.
Babati 2023 őszén igazolt az FK Csíkszeredához, ahol hamar alapemberré vált: összesen 58 tétmérkőzésen lépett pályára, nyolc gólt szerzett, és jelentős szerepet vállalt abban, hogy a székelyföldi klub története során először kivívta a Szuperligába jutást. Az élvonalban hat alkalommal kapott lehetőséget a piros-feketék mezében.
„Komoly húzóerőt jelentett számomra, hogy a szakmai stáb is számít rám. Szeretném a rutinommal segíteni a csapatot, hiszen korábban Zalaegerszegen és Csíkszeredában is részese voltam feljutásnak. Az első benyomásaim rendkívül pozitívak, a beilleszkedéssel nincs gondom” – nyilatkozta a PMFC honlapján.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!