A Kecskemétnél kölcsönben levő Pászka Lórándot több helyen is beválogatták a 26. forduló csapatába, miután a Gera Zoltán által irányított alakulat 1–1-es döntetlent játszott az ETO-val. A kézdiszentkereszti labdarúgó három helyen is bekerült a legjobb tizenegybe, a csakfoci.hu és az M4 Sport csapatában is szerepel, emellett a Sofascore osztályzatai alapján is a legjobbak közé került 7.9 ponttal.
Pászka március végén szerezte első találatát a lila-fehér mezes csapatnál, a Debrecen elleni bajnokin 25 méterről hatalmas felső kapufás gólt lőtt, ám ennek ellenére 3–1-re kikaptak a DVSC-től. A háromszéki labdarúgó bombagólja nem mellesleg a második helyen zárt az MLSZ gólszépségversenyén.
A Fradival három magyar bajnoki címet és egy Magyar Kupát nyerő 29 éves játékos a szezon végéig játszik Kecskeméten.
A Kecskemét jelenleg sereghajtó és öt pontra van a még bennmaradást érő 10. helytől az OTP Bank Ligában. Pászkáék pénteken 18 órakor Diósgyőrben lépnek pályára, húsvétkor az Újpestet fogadják, majd Zalaegerszegen zárják az áprilisi hónapot. Május első meccsét hazai pályán a zabolai Fejér Bélát is soraiban tudó Nyíregyháza ellen vívják.
Reménység a háromszéki focinak: újabb utánpótlásnevelő központ alakult, amely ötéves kortól, szakszerű edzői irányítással foglalkozik a futballozni szerető gyerekekkel.
Jelentős változás van készülőben a Maros megyei labdarúgásban, a Nyárádtői Unirea átadja a helyét a Marosvásárhelyi FC ASA-nak, amely az új idényben a 2. Ligában szerepel majd.
Gyászos kép fogadja a Parajdra érkezőket, az egész település hangulatára rányomta bélyegét a bányabezárás.
Ismét ömlik a víz a parajdi sóbányába, miután az esőzések nyomán megduzzadt a Korond-patak és megsérült a medrét védő geofólia, így a bezúduló víz pár órán belül teljesen elöntheti a regionális turizmus motorjának számító székelyföldi létesítményt.
A Krónikát Pravdának, lapunk főszerkesztőjét „üvöltöző NER-es provokátornak” próbálja beállítani Perintfalvi Rita magyarországi teológus, író azután, hogy Kolozsváron szembesítettük korábbi rágalmazó, becsületsértő, valótlanságokat sorjázó állításaival.
A sokrétű tevékenysége mellett papnéi feladatokat is ellátó Rüsz-Fogarasi Enikővel, a BBTE Magyar Történeti Intézetének egyetemi tanárával nemcsak szakmai dolgokról beszélgettünk. A történész mögötti emberre is kíváncsiak voltunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!