Nem sikerült javítania az előző fordulóban Szászrégenben elszenvedett vereség után a marosvásárhelyi csapatnak. A csoportban első helyezett vásárhelyiek és a sereghajtó Fehér megyeiek közötti pénteki találkozó első félidejében nem született találat, pedig mindkét oldalon voltak helyzetek, a hazaiak még a kapufát is eltalálták.
A szünet után viszont nem kellett sokat várni a gólra, meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, akik negyedórával később megduplázták az előnyüket. A hajrához közeledve a házigazda szépített a ghánai légiós Clinton Osei révén, de ennél többre már nem futotta a részéről, a végén pedig a marosújvári csapat büntetőből lezárta a mérkőzést.
„Sajnos beigazolódott az, hogy egy ilyen mérkőzésen, amelyen az ellenfél az életéért küzd, ha nem maximálisan állunk bele, akkor ilyen lesz az eredmény. Megvoltak a helyzeteink, de összességében a támadó harmadban nem tudtunk hatékonyak lenni, és ez megbosszulta magát. Öt meccset nyertünk itthon egymás után, ezt sajnos ezzel a mérkőzéssel leromboltuk, hiszen nagyon könnyen engedtük ki a kezünkből a három pontot” – nyilatkozta Sütő Szilárd, a Marosvásárhelyi SE vezetőedzője.
A jövő héten a marosvásárhelyi együttes azzal a Gyulafehérvári CSU-val játszik szintén hazai pályán, amely 3–0-ra verte a Szászrégeni Avântult, így jelenleg ez a három csapat egyaránt 27 ponttal a csoport élén áll. „Továbbra is a célunk, hogy megnyerjük a playoutot, így mindenféleképpen itthon kell tartani a három pontot a Gyulafehérvári CSU ellen, hogy az élmezőnyben tudjunk maradni” – jegyezte meg a szakvezető.
2023. 04. 14. 17:00 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | Marosújvári SK Marosújvár | 1-3 |
2023. 04. 14. 17:00 | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 3-0 |
2023. 04. 14. 17:00 | Kolozsvári Viitorul Kolozsvári Viitorul | Kolozsvári Sănătatea Kolozsvári Sănătatea | 3-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | 3 | 2 | 0 | 1 | 6-4 | 27 |
2 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-6 | 27 |
3 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 3 | 1 | 0 | 2 | 3-6 | 27 |
4 | Kolozsvári Viitorul Kolozsvári Viitorul | 3 | 2 | 0 | 1 | 5-3 | 22 |
5 | Kolozsvári Sănătatea Kolozsvári Sănătatea | 3 | 1 | 0 | 2 | 6-6 | 17 |
6 | Marosújvári SK Marosújvár | 3 | 2 | 0 | 1 | 5-4 | 15 |
Értékes győzelemmel zárta a Gyulafehérvári Unirea elleni hazai mérkőzését a Nyárádtői Unirea, a 9-es csoport felsőházi rájátszásának 3. fordulójában pénteken 3–0-ra győzte le a Gyulafehérvári Unireát. Több mint egy órán keresztül még 0–0 volt az állás, aztán Victoraș Astafei alig három perc alatt duplázott, a végeredményt pedig Codrea állította be. A nyárádtői csapat ezzel a sikerrel hat ponttal meglépett a második helyen, azaz komoly előnyre tett szert az osztályozót érő pozícióért zajló küzdelemben.
2023. 04. 14. 17:00 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 3-0 |
2023. 04. 14. 17:00 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | Vajdahunyadi Corvinul Vajdahunyadi Corvinul | 1-4 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vajdahunyadi Corvinul Vajdahunyadi Corvinul | 3 | 3 | 0 | 0 | 8-2 | 61 |
2 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 3 | 2 | 0 | 1 | 4-1 | 38 |
3 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-6 | 32 |
4 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-7 | 31 |
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!