Otthon is megverte az FCSB-t, döntős az FK Csíkszereda ificsapata

Dobos László 2021. május 29., 15:33 utolsó módosítás: 2021. május 30., 11:29

Története eddigi legjobb eredményét érte el az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgásban. A Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál készülő fiatalok kettős győzelemmel nyerték az FCSB elleni, U19-es korosztály számára kiírt elődöntőt. A Hagi Akadémia lesz az ellenfél a döntőben.

Nem játszott látványos focit az FK Csíkszereda, de így is magabiztosan jutott döntőbe Fotó: Pinti Attila

Rányomta a tét a bélyegét a játék színvonalára a szombat délutáni, Csíkszeredában rendezett U19-es elődöntő visszavágóján, amelyen az FK Csíkszereda és az FCSB harcolt a döntőbe jutásért. Az első, bukaresti összecsapást kedden a székelyföldi fiatalok nyerték 3–1-re, szombaton délután pedig újabb győzelmet könyvelhetett az FK, hazai pályán 3–2-re győzött.

Nem kezdődött jól a hazai csapat számára a Kós Károly utcai műgyepes pályán rendezett találkozó, az irányító középpályásuk, Csala Róbert már a 3. percben lesérült. A baj csőstül jött, ugyanabban a percben gólt is kapott az FK: a bal oldali vendégtámadás lapos beadással folytatódott, a kapu közeléből pedig Trandafirescu a hálóba lőtte a labdát (0–1).

A folytatásban a csíkiak támadtak többet, az 5. percben Rotar lőtt kevéssel mellé, majd a 7. percben egyenlített Demény Norbert legénysége. Szabó végezte el az első csíki szögletrúgást, a jobb oldalról mesterien beívelt labdát pedig mintegy 6 méterről a legmagasabbra ugró Gergely védhetetlenül a hálóba fejelte (1–1).

Fontos pillanata volt a mérkőzésnek a 25. perc, amikor Suciu, az FK csatára tört kapura, a tiszta gólhelyzetbe kerülő csatárt pedig Ciontea utolsó emberként lerántotta, ezért piros lapot kapott, kiállították.

Szünetig mindkét csapat elpuskázott két-két, 20-22 méterről megítélt szabadrúgást, mind a négy alkalommal sorfalba lőtték a labdát.

Meglepetésre szünet után többet támadott az emberhátrányban játszó FCSB, a vendégeknek több veszélyes lövésük volt, de Karácsony, a csíki kapus minden alkalommal résen volt. A 70. percben ellentámadásba lendült az FK, Barabás futott fel jobb oldalon, a magasan beívelt labdát pedig a jó ütemben érkező Rotar mintegy 10 méterről a kapuba fejelte (2–1).

Nem adták fel a vendégek, és 85. percben kiharcoltak egy 11-est, amelyet Pandele értékesített (2–2).

A mérkőzés hajráját a székelyföldiek uralták, a 86. percben Szabó veszélyes lövése kevéssel szállt fölé, a 88. percben pedig Botorok tört kapura, a kapust is kicselezte, a lövés pillanatában azonban ez utóbbi szabálytalanul akadályozta, a büntetőt pedig Barabás magabiztosan értékesítette (3–2).

A másik ágon a Viitorul Ovidiu korosztályos együttese jutott döntőbe, a Hagi Akadémia csapata kettős győzelemmel (idegenben 2–1, hazai pályán 7–0) ejtette ki a Medgyesi Gaz Metan fiataljait.

Az U19-es döntőt döntőt június 13-ára tervezték, a helyszín Buftea vagy Mogoșoaia.

Labdarúgó Elit Liga, U19-es korosztály, elődöntő, visszavágó:

FK Csíkszereda–FCSB 3–2 (1–1).

Gólszerzők: Gergely Botond (7. perc), Bogdan Rotar (70.) és Barabás Máriusz (88., büntetőből), illetve Antonio Trandafirescu (3.) és Vlad Pandele (85., büntetőből).
Játékvezetők: Mihai Motan, Florin Aurelian Mocanu (mindketten Târgovişte), Nicolae Bogdan Mociorniță (Băicoi).
FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Barabás Máriusz, Vereguț Dániel, Gergely Botond, Bujdosó Szilárd (Rácz Barna, 71.), Casiadi-Bakó Soma (Lázár Kristóf, 44.), Csala Róbert (Szondi Botond, 4.), Szabó Andor, Botorok János, Suciu Tóni ( Finna László, 61.), Bogdan Rotar (Szakács Szilárd, 87.). Edző: Demény Norbert.
FCSB: Mario Popescu – Marius Ciontea, Romeo Niță, Alex Trifan, Vald Pandele, Alexandru Pantea, Ceri Musa Can, Antonio Trandafirescu, Ionuț Nadolu, Ionuț Neacșu, Robert Tudor. Játszott még: Matei Licșor (kapus), Andrei Drăghici, Rareș Trif, Andreas Chirițoiu és Aurel Pirciu. Vezetőedző: Ionuț Ilie.