Ötgólos hátrányban voltak, innen küzdöttek a pontszerzésért

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 18., 14:13 utolsó módosítás: 2022. szeptember 18., 15:59

Gólzáporos mérkőzésen maradt alul a Marosvásárhelyi SE női labdarúgócsapata, vasárnap délelőtt 6–5-re kapott ki a Bukaresti Fair Play vendégeként az élvonalbeli bajnokság 3. fordulójában.

Nagyon közel voltunk az egyenlítéshez a vásárhelyiek Fotó: Rab Zoltán

A vásárhelyiek felejthető játékot nyújtottak az első félidőben, amely során nagy egyéni hibák után kapták a gólokat, így a szünetben a házigazdák 5–0-ra vezettek.

A folytatásban azonban innen sikerült felállnia a vendégcsapatnak, egymás után három találattal felzárkóztak. Ezután a bukarestiek is eredményesek voltak, de erre hamarosan a vásárhelyi csapat kettővel válaszolt. Az utolsó tíz percben az egyenlítésért küzdöttek, de már nem sikerült újabb gólt szerezni.

„Az első félidőben nagyon gyengén teljesítettünk a védekezésben, semmi nem működött. Borzasztó szél is fújt, ellenszélben játszottunk. A szünetben két cserét hajtottam végre, más mentalitással álltunk fel a pályára. Nagyon közel voltunk az egyenlítéshez, de a végjátékban nem sikerült legalább döntetlenre menteni a mérkőzést” – nyilatkozta Mihály Sándor, a Marosvásárhelyi SE női csapatának vezetőedzője. Hozzátette, sajnos az egyéni hibák megpecsételték a sorsukat, de az dicséretre méltó, hogy 0–5 után fel tudtak állni, és lehetőségük volt a pontszerzésre.

A Marosvásárhelyi SE három forduló után egyedüliként még nem gyűjtött pontot a mezőnyben, a következő fordulóban pedig vasárnap 11 órától az FK Csíkszeredát fogadja.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 3. forduló:
Bukaresti Fair Play–Marosvásárhelyi SE 6–5 (5–0).
A vásárhelyiek gólszerzői: Lucia Meleacă, Lenuța Ștef, Biró Anna, Dávid Márta, Carina Doiban.
Marosvásárhelyi SE: Mădălina Grecu – Krall Tímea, Nicolina Pârgaru, Lenuța Ștef, Adorján Szidónia, Anastasia Cernitu, Székely Kincső, Biró Anna, Carina Doiban, Csóka Antónia, Dávid Márta. Csereként játszott: Menyhárt Krisztina – Lucia Meleacă, Daniela Mateș, Timár Erika. Edző: Mihály Sándor.