Hirdetés

Öt udvarhelyi lány a válogatottban

A Vasas Femina játékosai rendszeresen behívót kapnak a válogatottba
Fotó: frf.ro

2021. október 12., 19:55

Újabb szünet következik a női labdarúgó 1. Ligában, mivel mérkőzéseket játszik a felnőtt és az U19-es válogatott is. Utóbbi szövetségi kapitányától öt meghívó érkezett a Székelyudvarhelyi Vasas Feminához.

2021. október 12., 19:55

Ion Marin vezérletével a lányok Izvorani-ban gyűlnek össze, ahonnan október 18-án Máltára utaznak, ahol részt vesznek az U19-es Európa-bajnokság UEFA által frissen átalakított selejtezőjében.

Hirdetés

A Nemzetek Ligájához hasonlóan az UEFA két értékcsoportot alakított ki, az A Ligában található Magyaroroszág, a B-ben Románia. Az első kör egy négycsapatos miniturné lesz, a B Ligából a hat csoportnyertes és a legjobb csoportmásodik feljut az A-ba, míg az A-ból a hét csoport utolsó helyezettje kiesik a B-be. Ezt követően jön a második kör – ezt régebb elitkörnek nevezték: az A Liga csoportgyőztesei kijutnak a csehországi nyolccsapatos tornára, az utolsó helyezettek kiesnek a B-be, míg a B-ből a csoportgyőztesek és a legjobb csoportmásodik feljut az A-ba és majd ott kezdi meg a 2023-as belgiumi Eb selejtezőit.

Románia a B Liga 4-es csoportjában kapott helyet, ellenfele október 20-án Grúzia, 23-án a házigazda Málta, majd 26-án Izrael lesz.

Az első tétmeccsére készülő Ion Marin szövetségi kapitány öt lányt hívott be a Székelyudvarhelyi Vasas Feminától: Szász-Bence Brigittát, Egyed Krisztát, Orbán Arankát, Tóth Györgyi és Mitri Ritát. A Vasasé a második legnépesebb küldöttség, mivel a Kolozsvári U Olimpiától nem kevesebb mint tíz játékost hívtak be.

Az U19-es válogatott kerete
Kapusok
: Sara Câmpean (Kolozsvári U Olimpia), Ana-Maria Horga (CSȘ Târgoviște), Ana-Maria Șerbănică (Bukaresti Fair Play).
Hátvédek: Anda Jivan (Temesvári Poli), Edvina Ciontoș (Borgóprundi Heniu), Cristina Botojel, Simona Sigheartău, Vincze Noémi (mind U Olimpia), Szász-Bence Brigitta, Egyed Kriszta (mindketten Székelyudvarhelyi Vasas Femina).
Középpályások: Orbán Aranka és Tóth Györgyi (Vasas Femina), Florentina Iancu, Sonia Bumbar, Ioana Bălăceanu, Roxana Mirea, Andreea Pînzariu (mind U Olimpia).
Támadók: Mitri Rita (Vasas Femina), Daniela Preda és Elena Frîncu (mindketten Fair Play), Adina Borodi (U Olimpia).

Geréd Erika ismét a legjobbak között

Románia felnőtt válogatottja október 22-én Svájcban lép pályára a világbajnoki selejtező harmadik fordulójában. A lányok jól kezdték a selejtezőket, hiszen a horvátokat 2–0-ra, a litvánokat pedig 3–0-ra verték. A sikerekből alaposan kivette a részét a Vasas Femina korábbi játékosa, a jelenleg Diósgyőri VTK-nál légióskodó Geréd Erika: a horvátok elleni meccset végig játszotta, a litvánok ellen húsz percet játszott a hajrában.

Cristian Dulca szövetségi kapitány a svájciak elleni kiszálláson is számít a szolgálataira. A keret tagja még Ambrus Beáta, aki ugyancsak megfordult a Vasasnál.

Az október 22-én 20 órakor kezdődő mérkőzést élőben közvetíti a Pro X.

A román női felnőtt válogatott kerete
Kapusok: Andreea Părăluță (Levante UD), Camelia Ceasar (AS Roma), Lavinia Boandă (ASD Cortefranca Calcio).
Hátvédek: Olivia Oprea (Villarreal CF), Ficzay Mária (Fortuna Hjorring), Geréd Erika, Bianca Sandu, Nagy Melinda (mind Diósgyőri VTK), Gődér Brigitta (Haladás-Viktória FC), Andreea Corduneanu (Borgóprundi Heniu), Teodora Meluță (Temesvári Poli).
Középpályások: Ioana Bortan és Mihaela Ciolacu (mindketten Kolozsvári U Olimpia), Florentina Ancăș (Poli), Ștefania Vătafu (Anderlecht), Mădălina Tătar (Benfica), Herczeg Andrea (Haladás), Ambrus Beáta (Borgóprund).
Támadók: Laura Rus (ASD Apulia Trani), Mara Bâtea (U Olimpia), Cristina Carp (Sampdoria), Florentina Olar (Fortuna Hjorring), Andreea Laiu (Borgóprund).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Corbu góllal repítette az FTC-t az EL-főtáblára, drámai módon búcsúzott a Craiova

Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.

Egyetlen lépésre az EL-főtáblától az FTC, pályán a Barcelona – a csütörtöki sportműsor

Sorsdöntő mérkőzés vár a Ferencvárosra az Európa Liga selejtezőjében, este a Barcelona is pályára lép. Kosárlabda, kerékpár, atlétika, tenisz és sznúker is színesíti a csütörtöki sportműsort.

Székelyhon

Tengerbe fulladt az a férfi, akit ma már háromszor is kihúztak a hullámok közül, de újra visszament

Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.

`
Krónika

Rejtély, miért kérte hazarendelését Montreálból Románia magyar nemzetiségű főkonzulja

Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.

Krónika

Kiderült, mely NATO-tagállamok elleni orosz fenyegetés válthatta ki a CIA-igazgató moszkvai látogatását

John Ratcliffe, az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynökségének (CIA) igazgatója a héten Moszkvába tett látogatása során figyelmeztette az orosz tisztviselőket, hogy ne fokozzák a feszültséget a balti NATO-tagállamokkal szemben.

Főtér

Mi a túróért beszél három napja egy lepényről az egész ország?

Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...

Ez is érdekelheti

Vereséggel debütált a nemzetközi kupaporondon az FK Csíkszereda női focicsapata

Gólzáporos mérkőzésen maradt alul az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata a Breidablik UBK otthonában. Nagyon nehéz helyzetből várja az UEFA női Európa-kupa selejtezőjének visszavágóját.

Hamar felállt a kétgólos hátrányból az FK Csíkszereda női együttese

Két korai gólt kapott az FK Csíkszereda, de még az első félidőben a javára fordította az eredményt a Besztercei Gloria otthonában, így győzelemmel kezdte a női labdarúgó Szuperliga új szezonját.

Az FK Csíkszereda idegenben, a Vasas Femina otthon kezdi a női focibajnokságot

Az FK Csíkszereda besztercei kiszállásával indul a női labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idénye. Kollár Péter tanítványai szombaton 13 órától a Gloria otthonában lépnek pályára, míg a Székelyudvarhelyi Vasas Femina vasárnap kezdi meg szereplését.

Megismerte csoportellenfeleit az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a női bajnokságokban

Véglegesítette a Román Labdarúgó-szövetség a női 2. és 3. Liga, valamint az Ifjúsági Liga 2026–2027-es idényének csoportbeosztását. Az FK Csíkszereda fiataljai az Ifjúsági Ligában, míg a Sepsi OSK együttese a harmadosztályban lesz érdekelt.

Húszszoros izlandi bajnokkal találkozik az FK Csíkszereda női csapata

A húszszoros izlandi bajnok Breiðablik lesz az FK Csíkszereda ellenfele az UEFA Női Európa-kupa első selejtezőkörében. A párharc első mérkőzését augusztus 26-án Izlandon rendezik, a visszavágó szeptember 2-án lesz Csíkszeredában.

Tesztmeccsen legyőzte első bajnoki ellenfelét az FK Csíkszereda női focicsapata

Felkészülési mérkőzést játszott a női Szuperligára készülő FK Csíkszereda. Szovátán a Besztercei Gloriát múlta felül. A két együttes a bajnokság nyitófordulójában is találkozik egymással.

Idegenben indítja a női Szuperligát az FK Csíkszereda, otthon a Székelyudvarhelyi Vasas Femina

Elkészítették a női labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének sorsolását. Mindkét székelyföldi együttes megtudta az alapszakasz menetrendjét.

Öt gólt lőtt a kolozsváriaknak az FK Csíkszereda női csapata

A magyarországi edzőtábor után szombaton Szovátán játszott felkészülési mérkőzést az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata, Kollár Péter vezetőedző tanítványai 5–0-ra győzték le a Kolozsvári U Olimpia együttesét.

Végleges a női Szuperliga mezőnye, újra két székelyföldi klub lesz a rajtnál

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága jóváhagyta a 2026–2027-es női Szuperliga mezőnyét és az idény versenynaptárát. A nyolccsapatos élvonalban ezúttal is ott lesz az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi Vasas Femina.

Visszatért a kupagyőztes edző az FK Csíkszereda női csapatának élére

Átalakult szakmai stábbal és jelentősen megváltozott játékoskerettel kezdte meg a nyári felkészülést az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata. A bajnoki ezüstérmes együttest ismét Kollár Péter vezetőedző irányítja.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!