Öt gólt kapott Románia U20-as labdarúgó válogatottja, Gergely a második félidőben állt be

Dobos László 2023. október 17., 12:34 utolsó módosítás: 2023. október 17., 12:35

Csúfos, 5–0-ás vereséget szenvedett Románia U20-as korosztályú labdarúgó válogatottja Norvégiában az Elit Ligában. Az FK Csíkszereda játékosa, Gergely Botond a második félidőben állt be.

Gergely Botond (középen), a romániai U20-as válogatott edzésén, Norvégiában Fotó: Román Labdarúgó-szövetség (FRF)

Fredrikstadban játszott hétfőn este Norvégia ellen Románia csapata, amely az U20-as korosztály számára kiírt labdarúgó Elit Ligában szerepel. Nem sok esélyük volt a vendégeknek, szünetben már kétgólos hátrányban voltak, végül pedig 5–0-s eredménnyel zárták a találkozót. Érdekesség, hogy a romániai együttes pár nappal korábban – meglepetésre – hazai pályán 2–0-ra legyőzte Anglia U20-as válogatottját.

A romániai U20-as labdarúgó válogatott szeptemberben Csehország és Portugália ellen lépett pályára: a cseheket Târgoviștén 2–0-ra győzték le, majd idegenben 2–1-es vereséget szenvedtek Portugáliától.

Gergely Botond (jobbról a harmadik), a romániai U20-as válogatott edzésén, Norvégiában Fotó: Román Labdarúgó-szövetség (FRF)

U20-as labdarúgó Elit Liga:
Románia–Norvegia 5–0 (2–0),
gólszerzők Jesper Gregersen (19. és 41.), Oskar Siira Siversten (50.), Bryan Benjamin Fiabema (66.) és Oliver Johansen Braude (81., büntetőből).

Románia: Alexandru Borbei (David Dincă, 81.) – Dan Sîrbu (Tudor Oltean, 46.), Ştefan Duţu (Gergely Botond, 54.), Sergiu Rimovecz, Tony Strata, Gabriel David (Andrei Pandele, 69.), Szilágyi Szabolcs (Vlasti Martinovic, 70.), Eduard Radaslavescu (Doru Andrei, 54.), Alexandru Musi (Ştefan Bodişteanu, 46.), Atanas Trică (Valentin Dumitrache, 54.), Andres Sfaiţ (Gabriel Dănuleasă, 69.). Szövetségi kapitány: Costin Curelea.