A Hargita Megyei Labdarúgó-egyesület (HMLE) jövő márciusban rendezi meg a 2024–2025-ös Román Kupa megyei szakaszának következő fordulóját.
A legjobb 16 közé jutott együttesek: Gyergyószentmiklósi VSK, Székelyudvarhelyi Golimpiákosz, Csíkszentsimoni FC, Székelykeresztúri Egyesülés, Homoródalmási Homoród, Székelyudvarhelyi Roseal SK és Agyagfalvi Lendület – mind 4. ligás, valamint Parajdi SK, Csíkszentimrei Töviske, Gyergyószárhegyi Bástya, Csíkszentgyörgyi Fiság, Csíkszentkirályi Borsáros, Homoródszentpáli Radicza SE, Nagygalambfalvi SE, Gyimesbükki SE és Kápolnásfalvi SE – mind 5. ligás.
A nyolcaddöntő programja: Kápolnásfalvi SE–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz, Nagygalambfalvi SE–Székelykeresztúri Egyesülés, Homoródszentpáli Radicza SE–Agyagfalvi Lendület, Gyimesbükki SE–Gyergyószárhegyi Bástya, Csíkszentgyörgyi Fiság–Csíkszentsimoni FC, Csíkszentimrei Töviske–Gyergyószentmiklósi VSK, Csíkszentkirályi Borsáros–Homoródalmási Homoród és Parajdi SK–Székelyudvarhelyi Roseal SK.
Az elől írt csapatok pályaválasztók, a továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el. A találkozókat a tervek szerint 2024. március 10-én 14 óráról rendezik.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Tarr Zoltán nemrég a fehéregyházi Petőfi-emlékhely avatóünnepségén is bocsánatot kért a „felhasznált, átvert, rettegésben tartott” határon túli magyaroktól, mely kijelentését Tőkés László EMNT-elnök elítélte.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!