Összesen 12 mérkőzés szerepel a 2025-ös labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának következő fordulójában, amelynek időpontjáról a jövő héten esedékes vezetőségi gyűlésén dönt majd a szervező Hargita Megyei Labdarúgó-egyesület (HMLE).
Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, 2. forduló
Udvarhely körzet:
szeptember 24., 17 órától Kápolnásfalvi SE–Varsági Hegyalja, Homoródszentpáli Radicza–Oklándi Kustály,
szeptember 25., 17 órától Bögözi SE–Farcádi SE, Korondi Ifjúság–Parajdi SK,
szeptember 26., 17 órától Székelyszentléleki Nyiko–Malomfalvi Fiatalság, Siménfalvi Fiatalság–Betfalvi Nagyküküllő, Csekefalvi VESPA–Szentábrahámi Andycom.
Csík körzet:
Csíkmadarasi Sörkert–Csíkszentdomokosi SK, Csíkszentmihályi Törekvés–Gyimesbükki SE, Fitód-Mindszentlélek SE–Szépvízi MÜ, Csíkszentimrei Töviske–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály és Csíkszentmártoni SE–Csíkszentgyörgyi Fiság.
Az elől írt csapatok házigazdák lesznek, a továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el.
Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.
A tapasztalt támadó a 2025–2026-os idényben kölcsönben szerepelt az élvonalbeli Aradi UTA együttesénél, ahol sikerült letennie a névjegyét. A piros-fehér mezes klub nem habozott, és aktiválta a szerződésében szereplő opciót.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.
Lemondásra szólította fel hétfőn a kulturális minisztert Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!