HIRDETÉS

Összeomlott az első félidőben a Sepsi OSK Bukarestben

A játék minden területén felülmúlta az FCSB a Sepsi OSK-t
Fotó: Pinti Attila

2025. február 09., 22:10

Nem bírta az FCSB ritmusát a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 26. fordulójában, vasárnap este a címvédő együttes fél óra alatt eldöntötte a találkozót, és ha helyzeteit belövi, akár kiütéses győzelmet is arathatott volna.

2025. február 09., 22:10

Győztes csapaton ne változtass alapon a Sepsi OSK-nál ugyanaz a kezdő futott ki a Nemzeti Aréna gyepére, mint csütörtökön a Konstancai Farul ellen 1–0-ra megnyert bajnokin. Az FCSB-nél kezdőként lépett pályára Marius Ștefănescu, így első alkalommal játszhatott korábbi csapata ellen.

Rögtön az elején a hazaiaktól Dawa nagyot hibázott, de El Sawy lekészítését követően Skorup mellé lőtt. Bátran focizott a Sepsi, az első kaput eltaláló lövés is a háromszékieké volt, ám az első igazán nagy lehetőség piros-fehérek kapujánál alakult ki, Bîrligea lövését, majd Florin Tănase ismétlését is védte Gyenge. A szögletet követően már a fiatal kapus is verve volt, amikor Ștefănescu beívelését Popescu fejelte középre vissza, érkezett Bîrligea és védhetetlenül bólintott a kapuba.

Egy szép szabadrúgás-kombinációval válaszolt a Sepsi, ám Simic fejesét védte Târnovanu.

Itt kifulladt a vendégek támadógépezete, az FCSB pedig begyújtotta a rakétákat.

A folytogató letámadásuknak köszönhetően labdát szereztek a Sepsi térfelén, a gyors ellentámadás végén Bîrligea pöcintette Gyenge lábai között a hálóba a labdát. Bîrligea megbabonázta a Sepsi védelmét, kevésen múlt, hogy nem lőtte meg mesterhármasát a 18. percig.

Ezután Gheorghiță is megvillantotta tudását, amiért a napokban leigazolta Jászvásártól az FCSB, Gyenge nagyot védve hárította próbálkozását. A meccs gyakorlatilag fél órát követően dőlt el végleg, amikor Bîrligea beadását Gyenge nem tudta megfogni, a labda Radunovic elé pattant, aki könnyedén emelt az üres kapuba.

A rémálom pedig nem akart véget érni, Popescu senkitől sem zavartatva a hálóba bólintott – a videóbíró viszont megmentette a Sepsit, mert a támadás során egyik hazai játékos lesen volt.

Megváltásként érkezett a szünet, előtte azért még kimaradt egy újabb FCSB lehetőség – minden szempontból alulmaradt az első negyvenöt percben a piros-fehér együttes.

Hármat is cserélt a szünetben Valentin Suciu, Oroian, Kallaku és Coman érkezett a pályára, ám a gyeplőt nem adta át a házigazda.

Tănase bolondította meg a Sepsi védelmét az 53. percben, utolsó pillanatban sikerült blokkolni, majd Bîrligea 6 méterről lőtt a kapu fölé.

Ezután visszább vett az iramból az FCSB, a Sepsi játékán viszont nem látszott, hogy bele tudna szólni az eredmény alakulásába. Az idő teltével jött Mailat is a pályára, ám Gyenének ismét dolga akad, Dawa fejesénél, Băluță távoli lövésénél. A 81. percben jegyezhettük fel az első Sepsi szögletet, addig kilenc pontrúgása volt az FCSB-nek, ebből sem tudtak veszélyeztetni. A hajrára még egy kimaradt Musi-lehetőséget lehetett feljegyezni.

A sikerrel az FCSB fellépett az első helyre, míg a háromszékieknél minél hamarabb el kell felejteni ezt a kiszállást, és alaposan felkészülni a pénteken 17 órakor kezdődő Hermannstadt elleni bajnokira.

Labdarúgó Szuperliga, 26. forduló
FCSB–Sepsi OSK 3–0 (3–0),
gólszerzők Bîrligea (8., 15.), Radnunovic (28.)
FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, M. Popescu, Radunovic – Cisotti (Alhassan, 69.), Șut (Chiricheș, a szünetben) – Ștefănescu, Tănase (Băluță, 68.), A. Gheorghiță (Musi, a szünetben) – Bîrligea (Edjouma, 84.). Vezetőedző: Elias Charalambous.
Sepsi: Gyenge – Haruț, Simic, Ninaj, Fl. Ștefan – Mino (Kallaku, a szünetben), Skorup – El Sawy (Oroian, a szünetben), Neskovic (Sigér, 69.), Oberlin (Mailat, 69.) – Babunski (Coman, a szünetben). Vezetőedző: Valentin Suciu.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 26. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
26
12
10
4
46-30
46
2
FCSB FCSB
26
12
10
4
38-23
46
3
Universitatea Craiova U Craiova
26
12
9
5
40-24
45
4
Kolozsvári U Kolozsvári U
26
12
9
5
38-23
45
5
Bukaresti Dinamo Dinamo
26
11
12
3
36-22
45
6
Bukaresti Rapid Rapid
26
9
12
5
31-24
39
7
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
26
10
7
9
33-29
37
8
Petrolul Ploiești Petrolul
26
8
13
5
28-25
37
9
FC Hermannstadt Hermannstadt
26
8
8
10
28-35
32
10
Konstancai Farul Farul
26
7
10
9
25-33
31
11
Aradi UTA UTA
26
7
9
10
25-30
30
12
Galaci Oțelul Oțelul
26
6
11
9
20-26
29
13
Unirea Slobozia Slobozia
26
7
4
15
26-42
25
14
FC Botoșani Botoșani
26
5
9
12
22-34
24
15
Jászvásári Poli Jászvásár
26
6
5
15
24-43
23
16
Gloria Buzău Gloria
26
5
4
17
23-40
19
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Heras továbbra is szárnyal: három ponttal tér haza Bákóból a Sepsi OSK

A válogatott szünet után is folytatta jó szériáját a háromszéki klub, amely szombaton kora délután a Bákói FC otthonában is nyerni tudott. A mérkőzés hőse Ignacio Heras volt, aki duplázott és szállította a győzelmet a piros-fehéreknek.

Látványos bemutatók a csibai lovasíjász napon

Látványos lovasíjász nyílt napot tartott szombaton a Csíkszeredai Kerecsen Lovasíjász Egyesület Csibában. A hideg idő sem tántorította el a közönséget, a bemutatók és a magyar lovas hagyományokat őrző program igazi közösségi élményt nyújtott.

Székelyhon

Felfoghatatlan kegyetlenséggel öltek meg egy nőt 14 éves lánya biztatására

Előzetes letartóztatásba helyeztek pénteken az ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves kedvesét. A lány anyjának megölésével gyanúsítják őket.

`
Krónika

Iskolába ment a medve – szerencsére tanítás után

Péntek este egy medve jelent meg a Fehér megyei Magyarbénye (Biia) település iskolájának udvarán – közölte a Fehér Megyei Csendőrség.

Krónika

Lélegeztetőgépen van az oltásellenes nagyváradi orvosnő

Életveszélyes állapotban fekszik a Bihar Megyei Kórház intenzív osztályán Flavia Groșan orvos, aki a koronavírus-világjárvány (Covid-19) idején több vitatott kezelési módszert népszerűsített.

Főtér

Nicușor Dan többségi államelnök és a magyarok

Hogy szerettük Klaus Ionopotchivanoc Iohannis álkisebbségi államelnököt. És milyen elegánsan nem szeretett viszont. Most ezt a Nicușor Dan nevűt szeretjük. De vajon lehet benne bízni?

Ez is érdekelheti

Az FK Csíkszereda elleni meccs után kérte, ezúttal elfogadták lemondását

Közös megegyezéssel távozott a Kolozsvári U vezetőedzői posztjáról, miután csapata hazai pályán 2–0-ra kikapott a Botoșani együttesétől.

Óriási blama, kikapott az eddig nyeretlen bukaresti csapattól az FCSB (videóval)

Nem várt eredmény született a labdarúgó Szuperliga 13. fordulójában, hiszen a sereghajtó Bukaresti Metaloglobus megszerezte idénybeli első győzelmét, méghozzá a címvédő FCSB ellen. A piros-kékek két győztes meccs után újra kikaptak.

Nagyon oda kell figyeljen a Hermannstadt támadásaira az FK Csíkszereda

Idegenben lép pályára az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 13. fordulójában. A piros-feketék hétfőn este az FC Hermannstadt ellen folytatnák jó sorozatukat és megszereznék első győzelmüket az otthonuktól távol.

Online közvetítik a Sepsi OSK meccsét, szurkolói buszokat indítanak

Mindkét székelyföldi futballcsapat számít szurkolói támogatására a következő idegenbeli fordulókban: az FK Csíkszereda Nagyszebenbe, a Sepsi OSK pedig Bákóba indít szurkolói buszt.

Ilyés Róbert: imádkoztam, kértem a jó Istent, hogy rúgjuk be

Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.

Pászka szemtelen tizenegyesével az FK Csíkszereda a hosszabbításban szerzett pontot a Kolozsvári CFR ellen

Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.

A halasztás új mérkőzést hoz, más Kolozsvári CFR érkezik az FK Csíkszereda otthonába

A versenynaptárban két hónappal ezelőtt már le kellett volna játszani az FK Csíkszereda–Kolozsvári CFR találkozót a labdarúgó Szuperligában. A halasztást követően csütörtökön este egy teljesen más csapattal kell megmérkőznie a székelyföldieknek.

A hét végére és elejére tették az FK Csíkszereda meccseit

A bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette az élvonal alapszakaszában az odavágók utolsó két fordulójának menetrendjét. Az FK Csíkszereda mérkőzéseit pénteki és hétfői napokon rendezik.

Az FK Csíkszereda edzője úgy véli, a CFR ellen az lesz a döntő, hogy ki hibázik kevesebbet

A labdarúgó Szuperliga 5. fordulójából elmaradt mérkőzést pótolja be csütörtökön este az FK Csíkszereda, amelyen a Kolozsvári CFR-t fogadja. A találkozót megelőzően az FK edzője és játékosai beszéltek a felkészülésről, a várakozásokról és az ellenfélről.

Visszatért a Sepsi OSK alapembere, döntetlent játszottak a szuperligás Petrolullal

Ugyan a válogatottaké a főszerep, a klubcsapatok sem pihennek: gőzerővel készülnek a bajnoki folytatásra. A 2. Ligában vitézkedő Sepsi OSK szombaton délben a Szuperligában szereplő Petrolul Ploiești ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!