Hirdetés

Összeesett az ellenfél játékosa a KSE hazai meccsén

Négygólos döntetlennel fejezték be az idényt a kézdivásárhelyiek
Fotó: Daczó-Hodor Barna

2024. május 25., 22:10

Szombaton a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának utolsó játéknapján a Kézdivásárhelyi SE 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Viitorul Curița ellen. A mérkőzés végéhez közeledve néhány percig pánik uralkodott el a pályán és a nézőtéren.

2024. május 25., 22:10

A kezdeti „terepfelmérést” követően a házigazda lódult a vendégek kapuja felé, ám Gergely beadását Tinguială kiöklözte. A 9. percben a vendégek jutottak 35 méterről szabadrúgáshoz, ám Moescu lövése a KSE védőiben elakadt.

Hazai részről Dobos került kedvező pozícióba a 16-os vonalán, ám lövés helyett passzolni próbált, sikertelenül, majd ugyanő került helyzetbe, de lőtt fölé. Pár perccel később a vendégek előtt adódott nagy lehetőség, Mihalciuc próbálkozása azonban nemcsak Albert, hanem az általa védett kapu fölé szállt. A másik oldalon egy kirúgást követően a vendégek kapusa lesérült, helyére Ciubotariu érkezett.

A kézdivásárhelyi kék-fehérek egyre bátrabban támadtak, előbb a 38. percben Fábián lövés-beadáskísérlete szállt kapu fölé, majd Turcu lövése pattant szögletre egy védőről.

A 42. percben aztán a KSE megszerezte a vezetést:

Gergely félpályán labdát kapott és különösebb nehézségek nélkül az ellenfél büntetőterületéig menetelt, ahonnan gyönyörűen helyezte a bal felső sarokba a labdát (1–0).

Hirdetés

Szünet után az öltözőben maradt a KSE, ám Mihalciuc kapu mellé fejelt egy remek beadást követően. Hosszú, labdatologatással eltelt percek következtek, mígnem ismét a vendégek jutottak helyzethez, ám újra Mihalciuc ezúttal az oldalhálót célozta meg.

A hazaiak is felébredtek a 60. perc környékén, ekkor Gajdó gyönyörűen ívelte át a labdát Gergelynek, utóbbi lövése azonban a hosszú sarok fölé szállt. Pár perccel később Turcu passzolt a kapu közelében Fábiánnak, aki azonban egy kisebb húzódás árán érte el csupán a labdát.

A 70. percben Albert még hárította Mihalciuc közeli lövését, egy perccel később azonban tehetetlen volt Nechita fejesével szemben (1–1).

A kézdiek ismét támadásba lendültek és a 74. percben újfent átvették a vezetést: Dobost felvágták az ellenfél kapujától 30 méterre,

a szabadrúgást bevállaló Ketesdi pedig a kétbalkezes Ciubotariu közreműködésével 2–1-re módosította az eredményt.

Ettől kezdve a KSE visszavonult, és a vendégek ostromolni kezdték Albert kapuját. A 81. percben két szöglethez jutottak, ám a kék-fehérek sikeresen mentettek.

Kevéssel ezután néhány percig pánik uralkodott el a pályán és a nézőtéren egyaránt, amikor a senki által sem zavart Fudulache összecsuklott. Az orvosok közbelépése és egy korty víz után azonban a vendégek védője folytatta a játékot.

Továbbra is a Curița uralta a játékot, és a hosszabbítás harmadik percében

Nechita másodszor is betalált Albert hálójába (2–2).

A KSE az utolsó két percben próbálta megszerezni a győztes gólt, ám előbb Bandi erőtlen lövését fogta a kapus, majd miután Sütőt gáncsolták a 16-oson belül és a játékvezető sípszavára mindenki 11-est remélt, ám a sípmester ehelyett lefújta a mérkőzést.

Labdarúgó 3. Liga, alsóházi rájátszás, 10. forduló:

Kézdivásárhelyi SE–Viitorul Curița 2–2 (1–0).

Gólszerzők: Gergely (42.), Ketesdi (74.), illetve Nechita (71., 90+3.).
KSE: Albert – Bînță, Albu, Gajdó, Sütő, Fábián, Dobos, Cîrstian, Gergely, Turcu, Fülöp. Cserék: Bunduc, Ketesdi, Veres, Botorok, Bandi, Keresztély, Demeter, Zöld. Edző: Eugen Moldovan.
Curița: Tinguială – Moescu, Sincu, Fudulache, Iancu, Ghemici, Toader, Chelariu, Mihalciuc, Girneata, Nechita. Cserék: Ciubotariu, Cucu, Ureche, Vrabie, Maftei, Moței, Bortos, Ababei, Crăciun. Edző: Vlad Marian.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alsóházi rájátszás, 10. forduló

3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alsóházi rájátszás

Székelyudvarhelyi FC:
Kézdivásárhelyi SE:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II.:
Viitorul Curița:
Tatrangi Ciucaș:
Brassói SR Municipal:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Díjazták a csíki sport büszkeségeit az Év Sportolója Gálán

Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.

Többen kíváncsiak a Marosvásárhelyi ASA-ra, mint a Sepsi OSK-ra

Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Rejtélyes férfit keresnek az Olt mentén Sepsibükszádnál, egyes hírek szerint Emil Gânj lehet

Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.

`
Krónika

Nem menekülés, hanem kíváncsiság – Sepsiszentgyörgyről a világ végére

Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.

Krónika

Közel-keleti hatás a romániai töltőállomásokon: jelentősen megugrott a benzin és a gázolaj ára

Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Hármat vágott a szünet után idegenben a Kézdivásárhelyi SE

Igazolta a papírformát a Kézdivásárhelyi SE, amely a Petrolul Ploiești II. vendégeként magabiztos, 3–0-ra nyert a labdarúgó 3. Liga 19. fordulójában. A télen érkezett Vlad Mihalcea első találatát szerezte kék-fehérben.

Nem tudta tartani az éllovas ritmusát az SZFC

A meccs kétharmadában szoros volt a játék a Székelyudvarhelyi FC és a Șoimii Gura Humorului között a labdarúgó 3. Liga 19. fordulójában, aztán az 1-es csoport éllovasa ritmust váltott a sétatéri stadionban és kiütéses győzelmet aratott.

A harmadosztályba igazolt a Sepsi OSK volt középpályása

Az év elején közös megegyezéssel távozott a Sepsi OSK-tól Marian Drăghiceanu, aki csak ezen a héten talált új csapatot magának, a labdarúgó 3. Ligában szereplő Cetatea Suceavánál folytatja.

Találat nélkül a hargitaiak a 3. Liga tavaszi nyitányán

Döntetlennel kezdte a tavaszi szezont a Székelyudvarhelyi FC Adjudon, míg a Gyergyószentmiklósi VSK súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Cetatea Suceavától a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Egy pontra volt elég a KSE három gólja emberhátrányban

Háromszor is betalált emberhátrányban a CSO Plopeni vendégeként a Kézdivásárhelyi SE, a gólzáporos mérkőzés végén bravúros döntetlent ért el a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportjának 18. fordulójában.

Mindenképpen többet akar a Gyergyói VSK annál, mint amit eddig elért

Alaposan átalakult csapat vág neki Gyergyószentmiklóson a tavaszi szezonnak. Hazai pályán kezdik a menetelést a labdarúgó 3. Ligában, szombaton kora délután a Cetatea Suceava lesz a VSK vendége.

A jó közösségben rejlik a Kézdivásárhelyi SE ereje

A kézdivásárhelyi futballisták felkészülten várják az év első tétmérkőzését, az elmúlt hetekben teljes fordulatszámon pörgött a munka a kék-fehéreknél, annak érdekében, hogy megtartsák pozíciójukat és jó eredményekkel örvendeztessék meg a szurkolókat.

Álomszerű tavaszi rajt, átgázolt a sereghajtón a Sepsi OSK farmcsapata

A korán bekapott gólra még tudott válaszolni a Galaci Oțelul II., de végül rendkívül magabiztos győzelmet aratott a Sepsi OSK farmcsapata pénteken délután a Sepsi Duna Aréna melletti műfüves pályán a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Kemény tavaszi hajrá elé néz a Székelyudvarhelyi FC

Ilyenre is rég volt példa, alig történt mozgás a Székelyudvarhelyi FC keretében a labdarúgó 3. Liga téli szünetében. Két korábbi alapember visszatért, a csapatra pedig nehéz tavaszi hajrá vár. Demény Norbert edzővel vezettük fel a folytatást.

„A fő cél nem változott” – tehetséges fiatalokat nevelne ki a Sepsi OSK II.

Több mint két hónapos szünet után pénteken folytatódik a 3. Liga alapszakasza. A Sepsi OSK II. kedvező pozícióból várja a rajtot, ám Nagy Sándor vezetőedző szerint a prioritás továbbra is egyértelmű: fiatal tehetségek kinevelése a felnőtt csapat számára.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!