A legutóbbi idényben az FK Csíkszereda U19-es csapatával minden sorozatban a trófeát elhódító vezetőedzőt, Demény Norbertet kérték fel Székelyföld U18-as válogatottjának szövetségi kapitányi posztjára. A sikeredzővel kedden délután, a Csíkszentdomokoson tartott edzés előtt beszélgettünk. Megtudtuk, hogy a csíkszeredai játékosok mellett további hét labdarúgónak küldtek meghívót. A mérkőzést a 2005-ben és később születettekből álló labdarúgók számára írták ki.
Sepsiszentgyörgyről Menyhárt Loránd, Máté Roland, Vajna Roland és Vura Ottó érkezett az összetartásra, Marosvásárhelyről pedig Fehér Szilárd. A Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiánál játszó székely fiúk, Dusinszki Szabolcs és Vajda Roland – az egyezség szerint – csütörtökön kapcsolódnak a székely válogatotthoz. Szintén ekkor érkezik Székelyföldre a magyar korosztályos válogatott, ők Marosvásárhelyig repülővel, onnan autóbusszal utaznak Csíkszeredába.
A székely válogatott szövetségi kapitánya elmondta, hogy nagyjából ismeri a játékosokat. „Mi, edzők is tanuljuk még őket ezekben a napokban, az edzéseken az együttműködésre, az összhangra, az együtt focizásra fektetjük a hangsúlyt. Ez a cél.
Várjuk az ezzel járó történéseket, edzünk, komolyan készülünk a szombat esti meccsre. Ha rendszeres lenne ez a dolog, akkor több összetartást lehetne betervezni. Így van egy hét arra, hogy egy hullámhosszra hozzuk a fiúkat. Volt már egy felkészülési mérkőzésforma a klub leendő 3. ligás csapatával, de az nem volt 2x45 perces, mert a felkészülésnek még csak az elején járunk. Elképzelhető, hogy lesz még egy felmérő edzőmeccsünk” – nyilatkozta.
Demény Norbert korábban játékosként már szerepelt a felnőtt székely válogatottban. „Nagyszerű, érdekes és felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk akkor, és az volt a szép benne, hogy szinte mindenki ismerős volt. Jó volt a hangulat, közös volt a cél, ugyanaz a hajtóerő munkált bennünk, és ezt most a srácokra, a tanítványaimra is kivetítem, mesélek nekik azokról az impulzusokról” – fejtette ki.
A szombaton 17.30-kor kezdődő ünnepségre, illetve a 18 órás Székelyföld–Magyarország U18-as labdarúgó-mérkőzésre ingyenes a belépés, de a nézőknek terítésmentes jegyeket kell váltaniuk – tudtuk meg Ráduly Róbert Kálmántól, az FK Csíkszereda projektmenedzserétől. „A régi lelátóról az utánpótláskorú csapatok, az akadémisták, az alközpontok tagjai követhetik az eseményeket, a többi nézőt pedig az új lelátóra várjuk. Kérjük, hogy a szervezett csoportokban érkezők küldjék el a névsorokat a pr@fkcsikszereda.ro e-mail-címre, azok pedig, akik egyénileg érkeznek, a stadion jegypénztáránál vehetik át az ingyenes belépőket. A jegypénztár 16 órakor nyit, és a szervezők arra törekednek, hogy senki se maradjon kint” – hangsúlyozta Ráduly. Azok, akik a tavalyi idényre érvényes bérlettel rendelkeznek, a szombati mérkőzésre szóló ingyenes belépőket átvehetik az FK Csíkszereda székhelyén. Az igénylést telefonon, legkésőbb csütörtökön déli 12 óráig jelezzék a 0741-055075-ös telefonszámon Vízi Balázsnál.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!