A legutóbbi idényben az FK Csíkszereda U19-es csapatával minden sorozatban a trófeát elhódító vezetőedzőt, Demény Norbertet kérték fel Székelyföld U18-as válogatottjának szövetségi kapitányi posztjára. A sikeredzővel kedden délután, a Csíkszentdomokoson tartott edzés előtt beszélgettünk. Megtudtuk, hogy a csíkszeredai játékosok mellett további hét labdarúgónak küldtek meghívót. A mérkőzést a 2005-ben és később születettekből álló labdarúgók számára írták ki.
Sepsiszentgyörgyről Menyhárt Loránd, Máté Roland, Vajna Roland és Vura Ottó érkezett az összetartásra, Marosvásárhelyről pedig Fehér Szilárd. A Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiánál játszó székely fiúk, Dusinszki Szabolcs és Vajda Roland – az egyezség szerint – csütörtökön kapcsolódnak a székely válogatotthoz. Szintén ekkor érkezik Székelyföldre a magyar korosztályos válogatott, ők Marosvásárhelyig repülővel, onnan autóbusszal utaznak Csíkszeredába.
A székely válogatott szövetségi kapitánya elmondta, hogy nagyjából ismeri a játékosokat. „Mi, edzők is tanuljuk még őket ezekben a napokban, az edzéseken az együttműködésre, az összhangra, az együtt focizásra fektetjük a hangsúlyt. Ez a cél.
Várjuk az ezzel járó történéseket, edzünk, komolyan készülünk a szombat esti meccsre. Ha rendszeres lenne ez a dolog, akkor több összetartást lehetne betervezni. Így van egy hét arra, hogy egy hullámhosszra hozzuk a fiúkat. Volt már egy felkészülési mérkőzésforma a klub leendő 3. ligás csapatával, de az nem volt 2x45 perces, mert a felkészülésnek még csak az elején járunk. Elképzelhető, hogy lesz még egy felmérő edzőmeccsünk” – nyilatkozta.
Demény Norbert korábban játékosként már szerepelt a felnőtt székely válogatottban. „Nagyszerű, érdekes és felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk akkor, és az volt a szép benne, hogy szinte mindenki ismerős volt. Jó volt a hangulat, közös volt a cél, ugyanaz a hajtóerő munkált bennünk, és ezt most a srácokra, a tanítványaimra is kivetítem, mesélek nekik azokról az impulzusokról” – fejtette ki.
A szombaton 17.30-kor kezdődő ünnepségre, illetve a 18 órás Székelyföld–Magyarország U18-as labdarúgó-mérkőzésre ingyenes a belépés, de a nézőknek terítésmentes jegyeket kell váltaniuk – tudtuk meg Ráduly Róbert Kálmántól, az FK Csíkszereda projektmenedzserétől. „A régi lelátóról az utánpótláskorú csapatok, az akadémisták, az alközpontok tagjai követhetik az eseményeket, a többi nézőt pedig az új lelátóra várjuk. Kérjük, hogy a szervezett csoportokban érkezők küldjék el a névsorokat a pr@fkcsikszereda.ro e-mail-címre, azok pedig, akik egyénileg érkeznek, a stadion jegypénztáránál vehetik át az ingyenes belépőket. A jegypénztár 16 órakor nyit, és a szervezők arra törekednek, hogy senki se maradjon kint” – hangsúlyozta Ráduly. Azok, akik a tavalyi idényre érvényes bérlettel rendelkeznek, a szombati mérkőzésre szóló ingyenes belépőket átvehetik az FK Csíkszereda székhelyén. Az igénylést telefonon, legkésőbb csütörtökön déli 12 óráig jelezzék a 0741-055075-ös telefonszámon Vízi Balázsnál.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
A rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic) szerint a 7B jelzésű országút Arad és Tornya közötti szakaszán történt balesetben két autó volt érintett.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Van ez a tervezett második deficitcsökkentő csomag, amiben a különleges nyugdíjak problémáját is megoldják állítólag. Na ja. Hogyne. Persze. Naná…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!