Őrzik veretlenségüket az FK Csíkszereda női focisai

Dobos László 2020. november 22., 17:37 utolsó módosítás: 2020. november 22., 17:41

A harmadik forduló után is veretlen maradt az FK Csíkszereda csapata a női labdarúgó 2. Ligában. Az újonc székelyföldi együttes vasárnap délután 3–3-as döntetlent játszott hazai pályán  a Kolozsvári Olimpic Star együttesével.

Jó minőségű focit játszott a csíki és a kolozsvári csapat. Hat gól született Fotó: Veres Nándor

Mínusz négy fokos hidegben kezdték el a meccset a csíki lányok vasárnap délután a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán. Az ellenfél a többéves második ligás tapasztalattal rendelkező Kolozsvári Olimpic Star együttese volt.

Kemény csatát, időnként nagyon jó színvonalú focit hozott a találkozó, a csapatok felváltva vezettek, és végül a játék képe alapján igazságos döntetlen született: az FK vezetett 1–0-ra, az Olimpic Star pedig 2–1-re és 3–2-re.

Albu László, az FK edzője elmondta, érződött, hogy a vendégeknél játszott 4-5 nagy tapasztalattal rendelkező játékos.

Női 2. Liga, 3. forduló, 2. csoport:
FK Csíkszereda–Kolozsvári Olimpic Star 3–3 (2–2)
A csíki csapat gólszerzői: Györgyicze Réka, Nagy Noémi és Antal Anita.
Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Kristály Franciska – Szentes Szabina, Péter Kinga, Simon Mónika, Albu Erika, Boér Bíborka, Antal Anita, Sándor Ibolya, Györgyicze Réka, Nagy Noémi, Kristó Laura. Játszott még: Korodi Nóra, Szász Ildikó, Bizsi Mária és László Renáta.

Fotó: Veres Nándor

A csoport másik mérkőzésén: Marosvásárhelyi Ladies–Szörényvári ACS Atletic Drobeta 8–0. A Kolozsvári U Olimpia II. csapata szabadnapos volt

Az FK Csíkszereda a nyitófordulóban hazai pályán 2–2-őt játszott a Marosvásárhelyi Ladies csapatával, majd 6–0-ára győzött a Szörényvári ACS Atletic Drobeta otthonában.

Újabb udvarhelyi vereség

Az U15-ös együttes gerincére épített Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. csapata elszenvedte harmadik vereségét a felnőttek között, de nagyon közel állt a döntetlenhez.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 3.forduló, 1. csoport:
Székelyudvarhelyi Vasas Femina II–CSS Târgoviște 0–1 (0–0)
és Románvásári Sárga Rókácskák–CS Nicu Gane Fălticeni 5–1.
A Jászvásári Navobi csapata szabadnapos.

Hétközi forduló következik, szerdán az FK Csíkszereda a Kolozsvári U Olimpia II. csapatánál vendégeskedik, a Vasas Femina farmcsapata pedig Jászvásárra utazik.