A finálét Sepsiszentgyörgyön rendezték a szemerjai stadionban, ahová szerdán délután szép számmal látogattak ki a nézők és megállás nélkül buzdították a kedvencüket.
Az összecsapás rendkívül jól indult a baróti együttes számára, egy szögletet követően egy kiváló fejessel veszélyeztetett a mérkőzés elején, de nem volt kellően pontos a befejezés. Alig negyedóra elteltével, egy gyönyörű összjáték és egyéni villanás után vezetést szerzett a BVSC.
A bekapott gólt kiválóan reagálta le az árkosi klub, átvette a meccs irányítását, rengeteg helyzetet kidolgozott, a legközelebb az egyenlítéshez a 36. percben járt, amikor a támadó egy lövőcsellel elfektette a védőt, majd az ötösről mellé gurított.
A nagy nyomásnak meglett az eredménye, közvetlenül a szünet előtt betaláltak, így 1–1-es eredménnyel vonultak pihenőre.
A második játékrészben az árkosi gárda ott folytatta, ahol abbahagyta, az első helyzetéből gólt lőtt, miután az erdővidéki védelem nem volt figyelmes, így megfordították a találkozót. Pár perccel később növelhették volna az előnyüket, azonban kimaradt a ziccer.
Közel egy órányi játék után szöglethez jutott a Baróti VSC, a kapus nagyon rosszul jött ki a beívelt labdára, amit az erdővidékiek könnyedén fejeltek az üresen maradt kapuba, így ismét egyenlő volt az állás (2–2).
A folytatásban mindkét fél sorra alakította ki a helyzeteket, viszont gólt szerezni csak az Árkosi SE tudott, szintén sarokrúgásból 20 perccel a lefújás előtt.
A hátralévő időben kettészakadt a pálya, folyamatosan alakultak ki a lehetőségek mindkét kapu előtt, viszont a BVSC-nek semmi sem ment be, az árkosiak pedig többször is mehettek ziccerben, de egyikből sem voltak eredményesek.
Maradt a 3–2-es végeredmény, a Kovászna megyei labdarúgó Román Kupa győztese az Árkosi SE lett.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!