Az FK Csíkszereda szurkolói buszt indít az október 20-án, 18 órakor kezdődő Hermannstadt FC elleni idegenbeli mérkőzésre. Jelentkezni Tamás László „Egérnél” lehet a 0743-314 314-es számon.
A Sepsi OSK szimpatinzánsai szintén a helyszínen biztathatják kedvenceiket: a Bákói FC elleni összecsapásra október 18-án, szombaton 06.00-kor indul busz a sepsiszentgyörgyi Supeco (volt Billa) elől. Jelentkezni a 0740 432 666, 0740 845 974, valamint a 0765 911 715 telefonszámokon lehet, naponta 9–21 óra között.
A szuperligás Hermannstadt stabil középcsapatként 10 ponttal szerepel a tabella 13. helyén, miközben nem kiemelkedő, de stabil formát mutat. Várhatóan hazai pályán törekszik arra, hogy meglepetést okozzon, főleg ha az FK Csíkszereda fáradtabb kerettel érkezik.
A másodosztály tabelláján a Bákói FC jelenleg a 15. pozíciót foglalja el 9 egységgel. A moldvai csapat a Sepsi OSK ellen hazai pályán igyekszik majd javítani teljesítményén, és ellensúlyozni eddigi gyengébb idegenbeli szereplését.
Jó hír a Sepsi OSK szurkolóinak, hogy bár a televízióban nem, a klub hivatalos YouTube-csatornáján élőben követhető lesz a szombati mérkőzés.
A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.
Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vontatott szán felborult.
Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.
Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!