Nyolcnál álltak meg a csíki lányok Gyulafehérváron

Dobos László 2024. október 19., 18:50

A szeptember elején hazai pályán jegyzett 13–0 után idegenben is nullára verte az FK Csíkszereda a Gyulafehérvár csapatát a női labdarúgó Szuperligában. Ezúttal nyolc gól volt a különbség.

Szőke Eszter (piros-feketében) két gólt szerzett szombaton délután Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

A Gyulafehérvárral összenőtt Ompolykisfaludon (Micești) vendégszerepelt szombaton délután az FK Csíkszereda a női élvonalbeli bajnokságban, ahol Antal Anitáék sima győzelmet arattak.

A Groapa Rotundă nevet viselő sportbázison az első félidőben már ötgólos volt a különbség a székelyföldiek javára, ezt a második 45 percben még három góllal megtoldották.

Érdekesség, hogy a kilencedik játéknapon minden mérkőzésen vendégsiker született.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 9. forduló:

Gyulafehérvári Unirea–FK Csíkszereda 0–8 (0–5).
Gólszerzők: Szőke Eszter (3. és 36.), Ana Maria Vlădulescu. (15. és 21.), Feketevízi Tímea (38.), Herczeg Andrea (51., büntetőből), Mitri Rita (66.) és Fülöp Boglárka (72.).
Játékvezetők: Alexandru George Manea, Patrik Ștefan Sandu és Tyukodi Loránd (mindhárman Temesvár). Megfigyelő: Cristian Emil Gâţ (Déva).
Gyulafehérvári Unirea: Amalia Sandulescu – Gabriela Țițu, Alejandra María Sánchez, Bianca Bonca, Denisa Stan, Vincze Noémi, Karina Arnold, Bianca Banciu, Estera Prunar, Ana Filip, Florentina Iancu. Cserejátékosok: Alexia Ursu, Sonia Damian, Irina Brătian, Ana Maria Rezu, Yasmina Turcu, Tóth Diána, Idelys Vazquez. Stáb: Alina Mardare (vezetőedző), Cătălin Costea (a csapat képviselője).
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Geréd Erika, Balázs Eszter, Szabó Szófia, Magyarics Zoé, Antal Anita, Szőke Eszter, Mitri Rita, Feketevízi Tímea, Fülöp Boglárka, Ana Maria Vlădulescu. Cserejátékosok: Balog Boglárka, Tankó Réka, Szentes Szabina, Haraszti Fanni, Nyéki Anna, Herczeg Andrea, Balázs Csilla, Orbán Aranka, Nombot Annabelle. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gohér Gergő (másodedző), Nagy Noémi (erőnléti edző), Mikó László (kinetoterapeuta), Gál Ervin (a csapat képviselője).

A Vasas Femina nem tudta megszorongatni az éllovast

Sima győzelmet aratott szombaton délután Székelyudvarhelyen a címvédő Konstancai Farul. A sétatéri stadionban lejátszott mérkőzésen az első félidőben még jól tartotta magát a hazai alakulat, a második félidőben azonban további öt gólt lőttek a vendégek.

Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Konstancai Farul 0–7 (0–2).
Gólszerzők: Ioana Stancu (21.), Carolina Țabur (37.), Claudia Chiper (51. és 88.), Hornok Réka (56., öngól), Szabó Noémi (74., öngól) és Ioana Bălăceanu (81.).

A forduló további két mérkőzésen is vendégsikerek születtek: Nagyszenbeni FC Hermannstadt–Kolozsvári U 0–6 és Szamosújvári Atletic Olimpia–Besztercei Gloria 1–3.