A labdarúgó 5. Liga csíkszéki csoportjának mind a négy újonca, a Csatószegi SE, a Fitódi Mindszentlélek SE, a Madéfalvi SK és a Csíkkarcfalvi Hargita is hazai pályán szerepel.
A tervezett játéknap augusztus 25., a kezdési időpontokról pedig a csapatokkal egyeztetve döntenek a következő napokban.
Gyimesbükk és Csíkszentgyörgy csapata erőnyerő, csak a következő fordulóban kapcsolódik be a kupasorozatba.
A csíkszéki csoportban a bajnokság, az 5. Liga 2024–2025-ös idénye egy héttel később, augusztus 31-én, illetve szeptember 1-jén rajtol.
Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.
Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!