A táblázaton második Székelyudvarhelyi Roseal hazai pályán játszott, és magabiztos játékkal három góllal verte a Balánbányai Bányászt. Az Agyagfalvi Lendület is hozta a kötelezőt a Homoródszentmártoni Reménység ellen, a 4–0-s győzelmet a mérkőzés hajrájában biztosította be. Az élmezőnyben lévők közül a legszorosabb meccset a Székelykeresztúri Egyesülés játszotta, egy góllal nyert a Farkaslaki SE vendégeként.
A bajnok gyergyóiak tovább ontják a gólokat, múlt hét közepén 9–1-re nyertek a Gyergyói Szárhegy ellen a Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyeddöntőjében, vasárnap pedig bajnokin 7–1-re győzték le a Csicsói Ezüstfenyőt. Ezzel átlépték a százgólos határt a bajnokságban, meccsenként átlagosan több mint öt gólt szereztek eddig.
Gyergyószárhegyi Bástya–Zetelaki Fenyő 1–1 (0–1).
Gólszerzők Benkes Tihamér (84.), illetve Simon Norbert (14.).
Székelyudvarhelyi Roseal–Balánbányai Bányász 3–0 (1–0).
Gólszerzők Miklós Sándor (42.), Schram Péter (75.), Csíki Attila (79.).
Farkaslaki SE–Székelykeresztúri Egyesülés 0–1 (0–1).
Gólszerző Báró István (35.).
Agyagfalvi Lendület–Homoródszentmártoni Reménység 4–0 (1–0).
Gólszerzők Somorai Csaba (40., 71.), Zongor Bence (84.), Bartalis Albert (88.).
Gyergyói VSK–Csicsói Ezüstfenyő 7–1 (4–1).
Gólszerzők Kelemen Attila (5., öngól), Kába László (20., öngól), Alin Covrig (23.), Hodgyai László (42., 78. és 86.), Bajkó Barna (55.), illetve Boldizsár István (13.).
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Homoródalmási Homoród 7–1 (3–1).
Gólszerzők Balázs Zoltán (21.), Kis Zsolt (34., 40., 65. és 83.), Gergely Tamás (50.), Somolyák Csaba (51.), illetve Nagy Alex (35.).
A 15. fordulóból elhalasztott Farkaslaka–Balánbánya mérkőzés pótlásának időpontjáról még nem született döntés.
A következő fordulóban (május 21–22.):
Keresztúr–Golimpiákosz,
Almás–Agyagfalva,
Balánbánya–Csicsó,
Gyergyói VSK–Farkaslaka,
Zetelaka–Roseal,
Homoródszentmárton–Szárhegy.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyószentmiklósi VSK Gyergyói VSK | 19 | 17 | 1 | 1 | 102-18 | 52 |
2 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 19 | 11 | 4 | 4 | 59-34 | 37 |
3 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 19 | 11 | 3 | 5 | 53-21 | 36 |
4 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 19 | 12 | 0 | 7 | 58-38 | 36 |
5 | Székelyudvarhelyi Golimpákosz Golimpákosz | 19 | 10 | 3 | 6 | 53-34 | 33 |
6 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 18 | 8 | 2 | 8 | 44-41 | 26 |
7 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 19 | 7 | 5 | 7 | 50-64 | 26 |
8 | Csicsói Ezüstfenyő Csicsó | 19 | 7 | 4 | 8 | 43-50 | 25 |
9 | Homoródalmási Homoród Homoródalmás | 19 | 5 | 2 | 12 | 33-76 | 17 |
10 | Farkaslaki SE Farkaslaka | 18 | 3 | 3 | 12 | 29-51 | 12 |
11 | Szárhegyi Bástya Szárhegy | 19 | 3 | 3 | 13 | 29-77 | 12 |
12 | Homoródszentmártoni Reménység Homoródszentmárton | 19 | 3 | 2 | 14 | 31-80 | 11 |

Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Magabiztos FK Csíkszereda-sikerrel indult a IX. Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Torna, a házigazda már az első félidőben eldöntötte a TSC Topolya elleni mérkőzést. A Puskás Akadémia 2–1-re múlta felül a Dunaszerdahelyi DAC együttesét.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!