Nyeretlenek maradtak a Maros megyei csapatok a 3. Ligában

Horváth Bálint Ottó 2023. április 29., 19:28 utolsó módosítás: 2023. április 29., 19:37

Egyik Maros megyei csapat sem tudott nyerni a labdarúgó 3. Liga rájátszásának 5. fordulójában, a 9-es csoportban szombaton a Nyárádtői Unirea hazai pályán szenvedett vereséget, a Marosvásárhelyi SE és a Szászrégeni Avântul döntetlent játszott idegenben.

A vásárhelyiek két pontos hátrányba kerültek az élen Fotó: Haáz Vince

A felsőházban a nyárádtői együttes az éllovas, a szezonban még veretlen Vajdahunyadi Corvinult fogadta, amellyel fordulatos mérkőzést játszott. A vendégek a 13. percben szereztek vezetést, Astafei az első félóra végén egyenlített, így a szünetben döntetlen volt az állás. Alig kezdődött el a második félidő, a Maros megyeiek máris előnybe kerültek Istrate találatával, a hajrához közeledve azonban a Corvinul fordítani tudott és végül 3–2-re győzött.

Mivel a csoport másik találkozóján a Gyulafehérvári Unirea 3–1-re nyert a Kudzsiri Metalurgistul vendégeként, a nyárádtőiek előnye továbbra is három pont az orsztályozót érő második helyért zajló küzdelemben.

34

Az alsóházban az első helyért versenyben lévő Marosvásárhelyi SE nem tudta megszakítani az immár négy meccse tartó nyeretlenségi sorozatát. A vásárhelyiek gól nélküli döntetlent játszottak a Kolozsvári Viitorul otthonában, így két pontos hátrányba kerültek az élen, miután a Gyulafehérvári CSU 4–1-re verte a Marosújvári SK-t.

A szintén Kolozsváron játszó Szászrégeni Avântul kétgólos hátrányból a második félidőben Alexandru Roșca duplájával hat perc alatt egyenlített és mentett pontot a Sănătatea ellen, így változatlanul a harmadik helyen áll.