Nyárádtői továbbjutás a Maros megyei kupapárharcban

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 07., 20:51 utolsó módosítás: 2024. augusztus 07., 20:55

Akárcsak az első körben, a második fordulóban is összekerült két Maros megyei csapat a labdarúgó Román Kupában. A 2. Ligában szereplő Nyárádtői Unirea minimális különbséggel győzött a harmadosztályú Szászrégeni Avântul vendégeként.

A nyárádtőiek folytatják szereplésüket a kupasorozatban. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A szászrégeni csapat egy héttel ezelőtt kiütéssel, 7–0 győzött az ifjúsági csapattal felálló Marosvásárhelyi SE ellen, míg a nyárádtőiek ebben a párharcban csatlakoztak a kupasorozathoz, ám ők is túl voltak egy tétmeccsen, hétvégén 0–0-s döntetlent játszottak a CS Mioveni otthonában a 2. Liga nyitófordulójában.

A szerda délutáni szászrégeni mérkőzésen mindössze egyetlen találat döntött, a gól nélküli első félidőt követően a másodikban az esélyesebb nyárádtői együttes volt eredményes, és ezzel továbbjutott a Román Kupa következő szakaszába.