Nyárádtő került ki győztesként a Maros megyei kupapárharcból

Székely Sport 2021. augusztus 12., 12:06 utolsó módosítás: 2021. augusztus 12., 12:23

A hazai pályán játszó Nyárádtői Unirea 4–2-re győzte le a Szászrégeni Avântult a labdarúgó Román Kupa második fordulójában.

Archív Fotó: Haáz Vince

Maros megye két harmadosztályú csapatának szerda kora esti találkozója eléggé egyoldalú párharcot hozott.

A versenyképesebb kerettel rendelkező nyárádtőiek az első félórában háromgólos előnyre tettek szert, az első két góljukat büntetőből szerezték. A fordulás után a 71. percben esett a következő találatot, ezt is a házigazdák lőtték. A viszonylag sok fiatal játékossal felálló szászrégeniek hamar szépítettek, majd a hosszabbításban még csökkentették a különbséget.

A Nyárádtői Unirea – amely az első körben szintén fölényesen, 3–0-s sikerrel jutott tovább a Marosszentgyörgyi Kinder ellenében – magabiztos győzelmével folytatja a kupasorozat harmadik fordulójában, amelyet augusztus 25-én rendeznek 52 együttes részvételével, a második körből továbbjutott 38 csapat mellé csatlakozik 14 másodosztályú gárda is.

Labdarúgó Román Kupa, 2. forduló:
Nyárádtői Unirea–Szászrégeni Avântul 4–2 (3–0)
Gólszerzők: Victor Astafei (7., büntetőből, 28.), Florin Istrate (16., büntetőből, 71.), illetve Tóth Krisztián (74.), Ionuț Sămărghițan (90+2.)