Maros megye két harmadosztályú csapatának szerda kora esti találkozója eléggé egyoldalú párharcot hozott.
A versenyképesebb kerettel rendelkező nyárádtőiek az első félórában háromgólos előnyre tettek szert, az első két góljukat büntetőből szerezték. A fordulás után a 71. percben esett a következő találatot, ezt is a házigazdák lőtték. A viszonylag sok fiatal játékossal felálló szászrégeniek hamar szépítettek, majd a hosszabbításban még csökkentették a különbséget.
A Nyárádtői Unirea – amely az első körben szintén fölényesen, 3–0-s sikerrel jutott tovább a Marosszentgyörgyi Kinder ellenében – magabiztos győzelmével folytatja a kupasorozat harmadik fordulójában, amelyet augusztus 25-én rendeznek 52 együttes részvételével, a második körből továbbjutott 38 csapat mellé csatlakozik 14 másodosztályú gárda is.
Labdarúgó Román Kupa, 2. forduló:
Nyárádtői Unirea–Szászrégeni Avântul 4–2 (3–0)
Gólszerzők: Victor Astafei (7., büntetőből, 28.), Florin Istrate (16., büntetőből, 71.), illetve Tóth Krisztián (74.), Ionuț Sămărghițan (90+2.)
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!