A marosludasi születésű Herczeg Andrea jelenleg az FK Csíkszereda játékosa, a román válogatott tagja. Gazdag és eredményes pályafutása alatt romániai, svédországi és magyarországi klubokban szerepelt.
A női labdarúgás népszerűsítése céljából létrehozott esemény idei kiírásán hat erdélyi csapat vesz részt: FK Csíkszereda, Marosludasi 1. számú Szakközépiskola, Marosvásárhelyi SE, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Gyulafehérvári Student Sport SK és Nagyszebeni Academia Măgura.
A csoportbeosztás: A csoport – Marosludas, Marosvásárhely és Sepsiszentgyörgy, B csoport – Gyulafehérvár, Nagyszeben és Csíkszereda.
A program
10 órától Marosludas–Marosvásárhely
10.35 órától Gyulafehérvár–Nagyszeben
11.10 órától Marosvásárhely–Sepsi OSK
11.45 órától Nagyszeben–Csíkszereda
12.20 órától Marosludas–Sepsi OSK
12.55 órától Gyulafehérvár–Csíkszereda
13.30 órától bemutató mérkőzés
A helyosztók 14 órakor kezdődnek.
Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.
Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.
Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!