Portik Helga, az FK Csíkszereda ifjúsági lánycsapatának vezetőedzője szerint pörgősen kezdték a mérkőzést, egyből letámadták az ellenfelet, és hamar gólt is rúgtak.
„Aztán mentünk tovább ezzel a lendülettel és további találatokat szereztünk. A második félidőben kicsit a tempóból visszavettünk, s a helyzeteinket sem tudtuk kihasználni. De szerencsére így is győzni tudtunk, aminek nagyon örülök. Keményen edzünk tovább és készülünk a következő mérkőzésünkre” – folytatta.
Sepsi OSK: József Nóra – Tamási Petra, Bálint Maya Gabriella (Sinca Xénia, 24.), Iaco Orsolya, Bakk Léna (Budi Evelin, 44.), Szabó Mánya Renáta, Carina Ștefania Suciu, Lukács Renáta Tímea, Kacza Adelina Dumitrița, Boghici Miruna Raluca, Kacya Ana Maria ( Yasmina Nicoleta Olaru, 53.). Vezetőedző: Bedőházi Géza.
FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Trinfuj Boglárka (Páll Vanda, 36.), Annabelle Nombot, Andrea Sandu, Kádár Noémi, Benedek Kincső, Alexia Zănoaga, Cseke Melánia (Székely Vivien, 31.), Gáll Boglárka (Szőcs Szabina, 66.), Juhász Anett (Máthé Bernadett, 66.), Orbán Anna (Kósa Ágota, 66.). Vezetőedző: Portik Helga.
A csoport másik mérkőzésén: Estera Țifești–FC Botoșani 2–0.
U15-ös női Elit Liga, 3. csoport
1. FK Csíkszereda 4 4 0 0 29–3 12
2. FC Botoșani 4 2 0 2 9–13 6
3. Estera Țifești 4 1 0 3 5–9 3
4. Sepsi OSK 4 1 0 3 10–28 3
A következő fordulóban (november 4.): Estera Țifești– Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és FC Botoșani–FK Csíkszereda.
A 16 csapatos bajnokságban a csoportküzdelmek során két oda–visszavágós kört teljesítenek a csapatok, majd negyeddöntős párharcok következnek, ezen minden csoport első két-két helyezettje vehet részt. A döntő torna négycsapatos lesz. A mérkőzések 2x35 percesek.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Miközben Bulgária a jelenlegi ütemben 30 év múlva fogja befejezni tervezett autópályáit, Románia új rekord előtt áll a sztrádaépítés terén – állítja párhuzamba a két szomszédos ország közúti infrastrukturális megvalósításait a bolgár Sega hírportál.
Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!