Veretlenek maradtak a csíki lányok az Elit Ligában

Dobos László 2023. október 23., 13:10

A hazai pályán aratott magabiztos győzelem után idegenben is legyőzte az FK Csíkszereda a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t az U15-ös korosztály számára kiírt női labdarúgó Elit Ligában. A csíkiak száz százalékosak maradtak.

A Sepsi OSK stadionja melletti műgyepes pályán játszották le az U15-ös lánymérkőzést Fotó: FK Csíkszereda

Portik Helga, az FK Csíkszereda ifjúsági lánycsapatának vezetőedzője szerint pörgősen kezdték a mérkőzést, egyből letámadták az ellenfelet, és hamar gólt is rúgtak.

„Aztán mentünk tovább ezzel a lendülettel és további találatokat szereztünk. A második félidőben kicsit a tempóból visszavettünk, s a helyzeteinket sem tudtuk kihasználni. De szerencsére így is győzni tudtunk, aminek nagyon örülök. Keményen edzünk tovább és készülünk a következő mérkőzésünkre” – folytatta.

Női labdarúgás, U15-ös korosztály, Elit Liga, 3. csoport, 4. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FK Csíkszereda 1–7 (0–5),
a vendégek gólszerzői: Orbán Anna (3.), Trinfuj Boglárka (6.), Annabelle Nombot (8., 14., 32. és 62.), Páll Vanda (65.).

Labdarúgásra alkalmas, szép őszi időben játszottak a lányok Fotó: FK Csíkszereda

Sepsi OSK: József Nóra – Tamási Petra, Bálint Maya Gabriella (Sinca Xénia, 24.), Iaco Orsolya, Bakk Léna (Budi Evelin, 44.), Szabó Mánya Renáta, Carina Ștefania Suciu, Lukács Renáta Tímea, Kacza Adelina Dumitrița, Boghici Miruna Raluca, Kacya Ana Maria ( Yasmina Nicoleta Olaru, 53.). Vezetőedző: Bedőházi Géza.

FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Trinfuj Boglárka (Páll Vanda, 36.), Annabelle Nombot, Andrea Sandu, Kádár Noémi, Benedek Kincső, Alexia Zănoaga, Cseke Melánia (Székely Vivien, 31.), Gáll Boglárka (Szőcs Szabina, 66.), Juhász Anett (Máthé Bernadett, 66.), Orbán Anna (Kósa Ágota, 66.). Vezetőedző: Portik Helga.

A csoport másik mérkőzésén: Estera Țifești–FC Botoșani 2–0.

U15-ös női Elit Liga, 3. csoport
1. FK Csíkszereda 4 4 0 0 29–3 12
2. FC Botoșani 4 2 0 2 9–13 6
3. Estera Țifești 4 1 0 3 5–9 3
4. Sepsi OSK 4 1 0 3 10–28 3

A győztes FK Csíkszereda csapata és edzőik Fotó: FK Csíkszereda

A következő fordulóban (november 4.): Estera Țifești– Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és FC Botoșani–FK Csíkszereda.

A 16 csapatos bajnokságban a csoportküzdelmek során két oda–visszavágós kört teljesítenek a csapatok, majd negyeddöntős párharcok következnek, ezen minden csoport első két-két helyezettje vehet részt. A döntő torna négycsapatos lesz. A mérkőzések 2x35 percesek.